پنج حقایقی که همه باید درباره شعر بدانند

با تحصیل در رشته زبان و ادبیات انگلیسی، خواهید آموخت که چگونه بسیاری از متون انگلیسی را تجزیه و تحلیل کنید و با استفاده از چندین سبک مختلف آن متنها را دوباره بازنویسی یا ترجمه کنید. در ابتدا، حسین زحمتکش زنجانی، سردبیر این شماره در بخش گفتار با اشاره به جریانهای فعال در نوشتن رمان و داستان ایرانی، نمایی از ادبیات مهاجرت را در سالهای اخیر در دو حوزه تألیف و ترجمه ترسیم میکند. یکی از آنها به اشتباه بستهای از خود را باز میکند که او را گیج میکند. داستان فیلم حس بینقص دربارهی سر آشپزی مشهور در شهر گلاسکو است که درگیر یک رابطه عاشفانه با یک دانشمند میشود اما به دلیل ناشناخته مردم جهان دارند حواس 5 گانه خود را از دست میدهند. به نظر میتوان در جشنوارهها و جوایزی مثل جشنواره بین المللی شعر فجر بدین حوزه نیز توجه کرد و این جشنواره محل و محملی باشد برای احیای این سنتها. داستان فیلم یک زوج بینقص، درباره شخصی بهنام «زوئی ویلیامز» است که باید به سرمایه گذار بزرگی ثابت کند برنامه دوستیابی جدید شرکتش کار میکند؛ از این رو، او آن را بر روی خودش آزمایش میکند و خیلی زود با «الیور بکت»، یک هنرمند خودخواه که کاملا نقطه مقابل اوست، قرار ملاقات میگذارد.

This h​as  been created by G SA C᠎ontent Generat or DE MO.

این فیلم داستان یک دختر جوان را به تصویر میکشد که قصد دارد با استفاده از یکی از همکلاسیهای نابابش به هدف خود برسد. رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در ادامه متذکر شد: انقلاب اسلامی ادبیات نوینی در جامعه و فرهنگ رواج داد و طی ۴۴ سال گذشته از واژگان و ادبیاتی استفاده شد که دارای بار معنایی و اثرگذاری ویژه ای در جامعه است از این رو شاهد هستیم که این نوین گرایی در زبان آثار و تولیدات هنری نیز دیده میشود. اين نوع نقد به بررسی تقريباً تفصيلی اثر خاصی می پردازد؛ يعنی استفاده عملی از قواعد و فنون ادبی براي شرح و توضيح و قضاوت اثری. وزن در شعرهای نیما و اخوان با نوع شعری که احمد شاملو سراینده آن بود تفاوت دارد. نوع داوری مقالات در این مجله، «دوسو ناشناس» است. به گزارش ستاد خبری هفدهمین جشنواره بینالمللی شعر فجر، محفل بینالمللی خلیجفارس از سلسله محافل هفدهمین جشنواره بینالمللی شعر فجر، سهشنبه (یازدهم بهمن ماه 1401) با حضور علی رمضانی(مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران)، محمدعلی مرادیان(مدیرکل دفتر مطالعات و برنامهریزی فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، اسماعیل جهانگیری (مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان)، ادریس قریشی (فرماندار بوموسی) و جمعی از شاعران بینالمللی و داخلی در جزیره بوموسی برگزار شد.

در خلاصه داستان این فیلم درام و موزیکال آمده است، پس از دوری از خانه و خانوادهاش به مدت ۱۰ سال، یک خوانندهی موسیقی کانتری به نام لیام پیج، دوباره به شهر خود بازمیگردد تا اتفاقات و مشکلات گذشته را حل نماید. پاسخ: با وجود خستگی زیاد در کارهای خانه به خانواده کمک می کرد. مرعشی در این کتاب نهتنها به قضاوت شخصیتها نپرداخته، بلکه حتی پایانی هم برای داستان آنها مشخص نکرده است. رابرت هلمونت ( Robert Helmont ) داستانی واقعی توسط نویسنده فرانسوی آلفونس دوده است. داستانی عاشقانه در دهه 1950 ایتالیا، در میان باغهای زیتون که عشقی ممنوعه را روایت میکند. این لقب را پیامبر اسلام (ص) پیش از ولادت ایشان به او دادند. پدر بزرگوار امام محمد باقر (ع)، امام سجاد (ع) و مادر ایشان فاطمه دختر امام حسن (ع) است. امام محمد باقر (ع)، معروف به باقرالعلوم، در یکم ماه رجب سال ۵۷ هجری قمری در شهر مدینه به دنیا آمد. جستجو کرد و در کمترین زمان ممکن به آن دست یافت. براستی چه چیزی گرایش به این قالبها را در این قرن ایجاب کرد و چرا در این زمان خاص، عدّه ای به این نتیجه رسیدند که عمر قالبهای کهن به سر رسیده است؟

همسرش امیلی به او خیانت کرده است و اکنون میخواهد به خاطر مرد دیگری او را رها کند. داستان فیلم بازی کینه دختری بهنام لوسی با تصمیم گیری برای رسیدن به موفقیت حرفهای بدون به خطر انداختن اخلاقیاتش، بازی بی رحمانهای را در برابر دشمن سرد و کارآمد جاشوا آغاز میکند، رقابتی که به دلیل جذابیت فزاینده او به او پیچیده میشود. إنَّ اللهَ یُحِبُّ الحَییَّ الحَلیمَ: همانا خداوند انسان با حیا و بردبار را دوست دارد. البته در برخی منابع گفته شده است که ایشان در سوم صفر سال ۵۷ متولد شدهاند که مورد اول قطعیت بیشتری دارد. به این ترتیب نسب ایشان هم به امام حسن (ع) و هم به امام حسین (ع) میرسد. نام کامل مولانا «محمد ابن محمد ابن حسین حسینی خطیبی بکری بلخی» بوده و در دوران حیات به القاب «جلالالدین»، «خداوندگار» و «مولانا خداوندگار» نامیده میشدهاست. ایشان اولین امام شیعیان، از نسل هر دو نوه پیامبر یعنی امام حسن (ع) و امام حسین (ع) بوده و خالص علوی است، به همین علت به ایشان علوی من علویین و هاشمی من هاشمیین میگویند. از دیگر القاب ایشان میتوان به «باقرالعلوم»، «شاکر»، «هادی» و «امین» اشاره کرد. اولین فیلم با نام Jobs در سال 2013 اکران شد و نقش خود او را «اشتون کوچر» بازی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید