The Idiot’s Guide To شعر توضیح داده شد

اگر بخواهیم به بهترین کتابهای پرفروش ادبیات آمریکا مخصوصا از نوع کلاسیک اشاره کنیم، بدون شک اسم رمانهایی مانند برباد رفته، گتسبی بزرگ، خوشههای خشم، خشم و هیاهو، سالار مگس ها و پرواز بر فراز آشیانه فاخته در راس این فهرست هستند. خیلی ها بر این باورند یک رمان خارجی خوب میتواند زندگی شما را از این رو به آن رو کند. می دانم که اگر موضوع را با پدر و مادرم مطرح کنم ، انها نیز از دخترخاله ام حمایت می کنند. در این بخش تلاش شده است تازهترین کتابهای مرتبط با موضوع در دو قالب رمان و روایت معرفی شود. کتاب های داستان خارجی در ژانر تریلر، تلفیقی است از ژانر ترسناک و ژانر راز آلود. همچنین یک رمان را میتوان در ژانرهای مختلف دستهبندی کرد و تلفیقی از چند ژانر را در یک کتاب دید. اواسط سال 1393 بود که چند تا جوان، صمیمی، پرانرژی و لبریز از ایده، بهعنوان یک دارودستهی تبعیدیِ کرمِکتاب دور هم جمع شدیم تا به رویای معرفی و فرستادن کتاب به دوردستترین کتابخوارهای ایران برسیم.

اگرچه برای نوشتن از مشهورترینهای ادبیات انگلستان نمیتوان به چند جمله بسنده کرد، اسامی «ویلیام شکسپیر»، «جین آستین»، «امیلی برونته»، «شارلوت برونته»، «ویرجینیا وولف»، «جی آر. از جمله این دستهبندیها عبارتاند از رمانهای سینمایی، عاشقانه، تریلر، ترسناک، رازآلود، ماجراجویی، علمی تخیلی، تاریخی و فانتزی. از جمله مهمانان، ژاله آموزگار، استاد فرهنگ و زبانهای باستانی و عضو شورای عالی علمی مرکز دایرهالمعارف بزرگ اسلامی بود. کتابهای علمی تخیلی بر پایه علم نوشته میشوند، براساس نتایج واقعی و علمی پدید میآیند و صرفاً از تخیل نویسنده نشأت گرفته نشدهاند. او پس از اینکه بر سر مزار پسر یازده سالهاش میرود، به فکر زندگی بعد از مرگ میافتد. ارسکین چالدرز در معمای شنها، داستانی معمایی و جاسوسی را روایت میکند که در آن مأموری آلمانی وقایعی را از سر میگذراند. چشم آبی کمرنگ علاوهبر اینکه ساختهی تازه و مثل همیشه پربازیگر اسکات کوپر است، نام رمان نوشتهی لوئیس بایارد هم است که در سال ۲۰۰۳ منتشر و از سوی انجمن نویسندگان معمایی آمریکا، نامزد جایزهی «ادگار» شد.

داستان فیلم اقتباسی از رمانی با همین نام، نوشته نیکولاس اسپارکس، منتشر شده در سال ۲۰۰۶ است. زوال کلنل، رمانی از محمود دولتآبادی است که مجوز انتشار در ایران را ندارد، اما ترجمه آن به زبانهای انگلیسی و آلمانی منتشر شدهاست. در این دهه، ۶۶ رمان فارسی از ۳۹ نویسندهٔ ایرانی به چاپ رسید که ۳۵ مورد از این رمانها از انقلاب و جنگ تأثیر پذیرفته بودند. طوبا و معنای شب از شهرنوش پارسیپور، از اولین رمانهای فارسی در این سبک محسوب میشود. خلاصه رمان: داستان عشق غیرمجاز آنا و الکساندر ورونسکی که به بدنامی و در پایان خودکشی این زن اشرافی ختم میشود، از نابترین قصههای کلاسیک محسوب میشود. عقاید یک دلقک اثر معروف «هاینریش بل»، نویسنده آلمانی تبار محسوب میشود که در کنار دیگر آثار نویسندگان معروف آلمان در صدر فروش رمانهای کتابانه است. به باور او، هدایت در هماهنگسازی نثر با زبان شخصیتها در موقعیتهای گوناگون داستان موفقیت بارزی داشتهاست. بوف کور راه را برای استفاده از تکنیکهای خلاقانه توسط نویسندگان بعد از خود باز کرد و باعث شد ادبیات تجربی بهعنوان یکی از بخشهای جداییناپذیر نثر فارسی جا بیفتد. آغاز رواج رمان به قرن هجدهم میلادی باز میگردد که طی دویست سال اخیر، تغییرات زیادی کرده تا به یکی از تأثیرگذارترین انواع آثار ادبی تبدیل شود.

᠎Post h᠎as  been generated by GSA C​onte᠎nt  G enerator Dem᠎over sion!

سیر و سلوک زائر یکی از بهترین رمان های جهان و اثری از جان بانیان است. البته فهرستهای مختلف و متنوعی درباره بهترین رمان های جهان و کتابهای مختلف وجود دارد و قطعا اختلاف نظرهایی میان افراد مختلف درباره انتخاب محتوای این فهرستها وجود دارد. ذهن شاعر یا نویسنده در این نوع نقد حکم یک کاتالیزور را دارد که در واکنش ها شرکت می کند و خروجی واکنش ها،برآیندی از تجارب شخصیت هاییست که مولف خلق کرده ولی این همه تمامی خصلت های شخصیتی خود مولف نیست بلکه نتیجه ی آمیزش شخصیت های اثر اوست. «هالی کندی» زنی زیبا و باهوش است که با تنها عشق زندگیاش، یک مرد ایرلندی احساساتی، شوخ طبع و بی پروا بنام «جری» ازدواج کرده است و زندگی خوبی دارد. البته اگر جشنواره شعر نیز مانند دیگر جشنوارهها حامیان مالی خوبی داشته باشد، در برگزاری و جوایز قطعاً اتفاقات بهتری رخ میدهد. در بهترین رمان خارجی در ژانر تریلر، معمولاً روند داستان به گونهای است که نقش اصلی داستان به دنبال نجات جان خود است؛ در همین مسیر، داستانی مهیج و شُک آور به وجود میآید که پایانهایی غافلگیرکننده را رقم میزند. در سال ۱۳۳۲ با وقوع کودتای ۲۸ مرداد، آزادی سیاسی و اجتماعی بهشدت محدود شد و در آثار نسل جدیدِ نویسندگان این سالها، «نقدِ اجتماع»، جای خود را به «نقدِ خود» داد.

دیدگاهتان را بنویسید