Discover اکنون، برای نمای خشک چه کاری باید انجام دهیدسریع؟

این کاربرد میتواند به منظور نما سازی و یا ایجاد دکوراسیون باشد. یکی از دلایل استفاده متداول از سنگ تراورتن بدین منظور نیز همین مساله است. در شستشو نماهای سنگی استفاده از دستگاه واترجت و گاهی اوقات که سنگ جرم داشته باشد و یا روی نما سیمان پاشیده شده باشد(بروش شستشو سنتی) صورت میگیرد. سیمان یکی از مصالح بسیار پرکاربرد در زمینه ساختمان سازی است. امروزه استفاده از سیمان بدلیل افزایش تنوع رنگ و نوع آن، بیش از پیش برای نما مورد توجه و استفاده قرار می گیرد. تا چند سال پیش، استفاده از چوب برای نمای ساختمان بدلیل اینکه به شدت تحت تاثیر آب و هوا قرار می گیرد، تنها در برخی محیط های خاص امکان پذیر بود. 1. اگر نمای سیمانی کثیفی زیادی نداشته باشد ، با واترجت تنها همانند روز اول می شود. گروه پرشین نما متخصص در زمینه امور کار در ارتفاع برای شستشوی نماهای کامپوزیت از مواد شوینده مناسب و دستگاه واترجت استفاده میکند( البته در صورتی که جرم روی نما زیاد باشد بعد از واتر جت از ابر و طی هم استفاده میکنند) و در ارتفاعات با استفاده از طناب مخصوص به صورت معلق و بدون داربست به صورت کاملا حرفه ای کار میکند.

سرامیک پرسلانی

برای شستشوی نمای سیمانی از دستگاه واتر جت استفاده میشود که این دستگاه آب را با فشار زیاد از نازل خارج میکند و اقدام به نظافت نما میکند. با جرم زیاد و آلودگی بیش از حدچندین ساله بادستگاهی به نام واترجت و همراه سیلیس ( واتر سند بلاست ) انجام می شود. واترجت صنعتی comac با داشتن امکانات مناسب و سیستم بسیار قوی یکی از بهترین نمونه ­های موجود در بازار است. یکی از گزینه های تجهیزات نمای خشک این عایق است. دو کمپانی دانفوس و کستل تولید کننده این محصولات می باشند و تجهیزات این کمپانی ها کیفیت ساخت و دقت بسیار بالایی دارند به همین دلیل توصیه می شود که در ساخت چیلرها حتما از شیرآلات این دو کمپانی استفاده شود. پاسخ این است که در صورتی که شیشه مورد استفاده با کیفیت بوده و دوجداره یا سه جداره نصب گردد، تمامی این نیازها را به خوبی رفع می کند. اگر کثیفی روی نما بنشیند شرکت کرج راپل به صورت رایگان نما را با واترجت شستشو میکند. شستشوی نمای ساختمان با واترجت برای نمای سیمانی دو حالت دارد. البته امروزه با استفاده از روش های جدید نصب، این مشکلات برطرف شده اند.

2. اگر نمای سیمانی بیش از اندازه کثیف باشد حتما باید با اسید شستشو شود. با توجه به اینکه این دسته از انواع سنگ نما هم میتوانند آب را جذب کنند، برای نماهای داخلی سازهها مناسبتر میباشند. یکی از مصالحی که در بین انواع نمای ساختمان، استفاده از آن در ایران بسیار مرسوم است، سنگ می باشد. این نماها از مقاومت بالایی برخوردار میباشد ولی یکی از مشکلات عمده کثیفی زود به هنگام کامپوزیت نما میباشد و دسترسی برای شستشوی آنها راحت نیست. امروزه جنس بسیاری از نماها، کامپوزیت میباشد. نکته مهمی که به هنگام استفاده از سنگ برای نمای سازه بایستی به آن توجه شود، این است که سنگی استفاده گردد که چسبندگی کافی را با بدنه نما بدست دهد. سنگ لاشه به سنگ هایی گفته می شود که از انفجار معادن به دست می آیند. در گذشته نحوه نصب آجرها در بین سایر انواع نمای ساختمان باعث می شد که هم وزن سازه افزایش یافته و هم سازه مقاومت لرزه ای بالایی نداشته باشد. از مزایای این ماده نسبت به سایر انواع نمای ساختمان، وزن بسیار پایین آن و نصب آسان و سریع، است. استفاده از روش ها و متریال های نام برده شده مانند ورق کامپوزیت در نمای ساختمان که با عنوان نمای خشک معرفی شد، باعث تنوع در انتخاب و هزینه ی نصب آن شده است.

متریال به کار گرفته شده در اجرای نمای جی اف آر سی، کامپوزیت جی اف آر سی و متریال استفاده شده در اجرای نمای کامپوزیت، ورق کامپوزیت می باشد. نحوه استفاده از آنها آسان است و به­راحتی می­توان طرز کار آنها را یاد گرفت. تقارن از مهمترین اصول طراحی این نما به حساب می آید و از اصالت زیادی برخوردار است. سبک معماری دیگری که در طراحی نمای از آن استفاده می شود سبک مدرن می باشد. ما قصد داریم مزایای هر دو مصالح را سبکسنگین کنیم و ببینیم آیا مصالحی نسبت به مصالح دیگر برتری دارد یا نه، که این امر کار آسانی هم نیست. آنچه که ممکن است به هنگام استفاده از شیشه در نمای سازه کمی سوال برانگیز باشد، این است که آیا این ماده می تواند عایق صوتی و حرارتی خوبی را نیز فراهم کند؟ البته نمای سیمانی با توجه به قیمت نسبتا پایین آن، معایبی نیز دارد که از آن جمله می توان به ضعف عایق حرارتی، امکان ترک خوردگی و جذب آلودگی اشاره کرد. گروه خودروسازی سایپا در مراسم نمایندگی های برتر خود اعلام کرد که خودروی اقتصادی خود را با نام « پاژ » به بازار عرضه میکند. این ماده بیشتر مورد توجه افرادی که در بین انواع نمای ساختمان، صرفه جویی اقتصادی در کنار عمر مفید ماده برایشان در اولویت است، قرار دارد. ​This artic᠎le has  be en w​ritt en with t he ᠎he᠎lp of GSA᠎ Content G​en​er ator D᠎emov ersion.

نمای سنگ برای موفقیت شما ضروری است. این را بخوانید تا بدانید چرا

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از شرکت بهساز نما دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید