8 ترفندها درباره مذهب دوست داشتی می دانستی پیش از

از یاد نبرید که کتابهای مذهبی شما را با درک عمیقترین نسبت به مذهب و امور معنوی میرسانند و میتوانند چراغ راه شما در مسیر پرپیچ و خم زندگی باشند. مدیر قطب علمی فلسفه دین اسلامی با اعلام اولویت های این قطب در دور جدید فعالیت، گفت: توسعه دادن همکاریهای بینارشتهای که با فلسفه دین ارتباط دارد و انجام تحقیقات به روز در حوزه فلسفه دین از برنامه های قطب است. حجت الاسلام فضلی در تعریف چیستی فلسفۀ عرفان بر مبنای محتوای کتاب گفت: در این اثر، فلسفه را به تعریف همگانی اندیشیدن عقلی بر پایۀ اصول عقلی دربارۀ پرسمان عقلی توصیف شده و آن را به دو قسم فلسفۀ عام که از مجموعه مسایل ضروری الصدق تشکیل شده و فلسفۀ خاص که از ترکیب اصول ضروری و مسایل نظری تشکیل شده تقسیم کرده و فلسفۀ خاص را به دو قسم فلسفۀ محض و فلسفۀ مضاف یا فلسفۀ تابع تقسیم نموده است و برای تعریف این دو فلسفه بر دو عنصر نظارت عقلی و واقعیت نفس الامری توجه داشته است. ایدئولوژی معادشناختی یهود که از این تصویر ریشه میگیرد بر باور به یک خدای واحد، قهار و قدرتمند استوار است که با ابراهیم پیوند بسته و قانون (تورات) خود را به موسی سپرده و بر یک خط سیر ضروری در رفتار انسانی تأکید میکند که سرانجام به «نجات» به دست یک منجی در پایان عمر جهان خواهد انجامید.

چگونه محصول خود را فراری مذهب بسازیم

بر اساس اسناد و روایات به دست آمده، عبارت شیعه برای اولین بار توسط نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم به رهروان راستین آن حضرت و جانشینان برحقش که هدایت و راهبری مسلمانان را بر اساس موازین الهی برعهده داشتند، اطلاق میشده است. پاسارگاد را نیز سلیمان نبی نسبت داده و آرامگاه موسس سلسله هخامنشی را قبر مادر حضرت سلیمان میدانستند. شاید یکی از آثاری که بتوان از آن به عنوان زیباترین کتاب مذهبی یاد کرد، کتاب صوتی گفتار حضرت علی (ع) باشد؛ مجموعهای ارزشمند از سخنان ارزشمند و احادیث آن حضرت را ارائه میدهد و تاکنون کاربران کتابراه از آن استقبال خوبی کردهاند. کتاب معراج السعاده نیز از جمله آثار مهم و پرطرفدار مذهبیست که به اخلاق اسلامی توجه دارد و برای فهم بیشتر مردم عادی به زبان ساده نوشته شده است. کسی هم که میخواهد برای کشور تصمیم بگیرد، چارهای ندارد، غیر از این که پله پله همسین مسیر را طی کند. کسی که ایمان خود به یهودیت را از دست میدهد، همواره میتواند به این آیین بازگردد؛ و در این حالت هیچ احتیاج به مراسمی رسمی یا خاص نیست. فارغ از اینکه این کتاب مال 50 یا 100 سال پیش باشد، دغدغه من، دغدغه امروز است.

کتاب های فلسفه و عرفان

همچنین کتاب های استاد مرتضی مطهری، شخصیت های مذهبی، ایمه، مسایل اعتقادی، حدیثی و ادعیه جز اثرگذارترین موضوعات معرفی شدند. این پیشوا حجتی است که توسط خدا انتخاب و توسط پیامبر و امامان پیشین به مسلمانان معرفی میگردد؛ بنابراین امامت مفهومی بسیار بنیادی است و امام ویژگیها و مسئولیتهای متعددی از جمله تبیین و تفسیر دین و هدایت مردم دارد. از طرف دیگر، با مراجعه به بخش معرفی کتابها با خلاصه کتابهای مذهبی آشنا میشوید و از محتوای آثار اطمینان پیدا میکنید. به همین خاطر فیلسوفان این دوره تلاش کردند تدریس فلسفه را احیا کنند و دوستداران فلسفه را با اندیشه های فلاسفه ای چون فارابی ، ابن سینا ، خواجه نصیر و ملاصدرا آشنا نمایند ، می کوشیدند با بازسازی و نوسازی ذخایر فلسفی گذشته ، فلسفه ای غنی تر که ناظر به مسئله های روز جامعه باشد ، عرضه نمایند . از این حوزه از معرفت می توان با عنوان «فلسفه عرفان» یاد کرد. و اگر آنجا می گرفتندش خوب همه چیز لو می رفت.  This conte᠎nt was generat᠎ed by G SA Content G᠎en᠎er ator DEMO​.

اطلاعات محرمانه مذهب که فقط کارشناسان از وجود آن اطلاع دارند

طالبها(طالبان) گفتند که همه مدرنیته حرام است جز سلاح و حکومت، این دو تا را ما اخذ میکنیم، پیشرفتهاش را هم. ضمن اینکه خودم هم میفهمم و موسیقی غنایی را گوش نمیدهم. البته من اندازه کتابهایم میتوانم حرف بزنم و از دور و بر خودم شروع میکنم؛ از عشیره الاقربین خودم. در هر کدام از کتابهایم حواسم هست چیزی را که درد امروز است، نشان بدهم. هیچ لذتی در عالم نیست که اسلام ما را از آن محروم کرده باشد. اصلاً دغدغهام دغدغه دهه 50 نیست. قیدار در دههای نوشته میشود (دهه 80) که جوانمردی خاموش شده و از دین جدا شده. پس شيعه و سنی همه معتقدند كه اگر كسی به وجود خداوند و يگانگی او و نبوت پيامبر اكرم (ص) و آنچه او از جانب خدا آورده، اقرار نمايد، مسلمان (متدین به اسلام) است. تا چندی پیش انواع رمان دینی فقط برای بزرگسالان بود اما امروزه کتابهای مذهبی ویژه گروه سنی نوجوانان هم نوشته میشوند.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد این سایت بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید