7 DIY ادبیات نکته {شاید داشته باشید|شما ممکن است|شاید داشته باشید|داشته اید|از دست داده اید

حوزه ادبیات و فرهنگ بهلحاظ درآمدزایی فقیر است. خاستگاه او به فرهنگ و آموزش گره خورده بود و این، راه را بر او هموارتر میکرد. در این زمان مغولها قصد داشتند فرهنگ و زبان ایرانی را با آتش زدن کتابها و اعمال ممنوعیت از بین ببرند، اما او با نوشتن کتابهای متعدد و ماندگار یک تنه فرهنگ ایران را از نابودی حفظ کرد. دختر آنها آیدا خودش را آتش زده و فرزند کوچک آنها به نام اورهان، برادر بزرگتر را کشته و سعی دارد آیدین برادر دوقلوی آیدا را نیز بکشد. کلاسیک خوانی خودش یک صبر و حوصلۀ مضاعف میخواهد ولی وقتی خواندی به شکوه کلاسیکها پی خواهی برد. بدين ترتيب می توان به اهميت نقد ادبی در گسترش ادبيات و متعلقات آن پی برد زيرا با نقد ادبی اولاً همواره ادبيات و علوم ادبی متحول و زنده می ماند زيرا منتقد در بررسی آثار والا از آن بخش از ابزارهای ادبی استفاده می كند كه كارآمد است و خود به خود برخی از ابزارهای علمی و فنی فرسوده از دور خارج می شوند و ثانياً با بررسی آثار والا معايير و ابزارهای جديدی را كشف می كند و به ادبيات كشور خود ارزانی می دارد.

یک پدر حساس به مناسک و نگاه خاص به زندگی. داستان فیلم مرا با نامت صدا کن، دربارهی الیو پرلمن (تیموتی شالامه) ۱۷ساله، یک پسر ایتالیایی/آمریکایی/فرانسوی یهود است که در ۱۹۸۳ در یک محله روستایی در شمال ایتالیا با والدینش زندگی میکند. اول رمان را خواندم و بعد فیلم را دیدم. استاد مجتبی راعی ( کارگردان سینما) سر کلاس فیلمنامه این رمان را بارها معرفی کردند و من برای همین خواندمش. یکی دیگر از ویژگی های مهم خرید آنلاین نیز این است که بخشی از کتاب در معرفی آن اورده شده است که می توانید بخوانید و پس اینکه آشنایی بیشتری با آن پیدا کردید آن را خریداری کنید. یکی از فواید مهم خرید اینترنتی کتاب های ادبی این است که شما می توانید اطلاعات بسیار زیادی درمورد هر کتاب کسب کنید و نظرات بقیه کاربران را نیز درباره کتاب مورد علاقه خود بخوانید و این به شما کمک می کند که انتخاب بهتری داشته باشید. انسان در مسیر عمر خود مگر چندبار میتواند به دوستانی بربخورد که از میان آنها همزبانی بیابد؟ احساس کردم سادگی روایت رمان از لطافت روح خود او نشات گرفته است. ما میتوانیم بخشی از این ماجراها را، لابهلای کلمات یک رمان عاشقانه جست و جو کنیم.  Th᠎is a᠎rt icle was c᠎reated ​by G SA Con᠎te᠎nt Ge nerator DE MO !

رمان کوچۀ ما اما یک رمانِ اصیل افغانستانی است. بالاخص داستانِ پدرش در این کتاب بعضا به پدرهایِ متعصب ما تنه میزند. مجموعه city of loves به موضوع عشق در شهر های مختلف می پردازد . صحنه های جنگ و نبرد و زخمی شدن یکی از دو شخصیت اصلی داستان، بسیار زیبا توصیف شده است. اما داستان این رمان فقط جنگ نیست و به بعداز جنگ و سرنوشت دو سرباز و طراحی یک کلاهبرداری اجتماعی سودآور میپردازد. اشلی در جواب عشق اسکارلت، اعتراف می کند که او نیز آرزوی ازدواج با اسکارلت را داشته اما آن ها به دو دنیای متفاوت تعلق دارند در حالی که روحیه ملانی شباهت زیادی به اشلی دارد. با خواندن این رمان من به خود نویسنده یعنی کونترکراس علاقۀ عجیبی پیدا کردم. خود فروشی به معنای جلوه فروشی و خودنمایی است. او برای احترام به زندگی شخصی اش، همواره تلاش می کرد که جوانب مختلف آن را از دید خبرنگاران و مردم پنهان نگه دارد و کمتر پیش می آمد که اطلاعاتی در این رابطه ارائه نماید. حوادث و شخصیتهای عادی، به خودی خود، آنقدرها هم جذابیت ندارند که بهطور مجزا داستانی را شکل بدهند، بلکه تلفیقی از خیال و واقعیتهای مختلف داستانهای موفق را میسازند، همانطور که تخیل به تنهایی نمیتواند داستانی جذاب بسازد و احتیاج به تجربههای زندگی دارد.

رمان عاشقانه (Romance novel) همانطور که از نام آن پیداست، اثری عاشقانه است که روایتگر داستانهای عاشقانه و رمانتیک عشاق است. فکر کنم چهار یا پنج رمان دیگرش را و همین اواخر رمان استادپترزبورگش را؛ ولی هیچ کدام به این رمان نمی رسند. شایان بدکر است ، ایران کمبریج با تاکید بر آموزش مکالمه زبان توانسته در دوره های بسیار زود بازده ( آموزش فوق فشرده زبان ) تنها در سه ماه ، زبان آموزان را حتی از سطح مبتدی به سطوح بسیار پیشرفته مکالمه خواهد رساند.این امر سالانه برای هزاران نفر در شعب ایران کمبریج در حال وقوع است. با حال وهوایی عجیب. که حتی برای مخاطب زنده ماندنش عجیب است. تصویر سازی عجیب و فوق العاده؛ درست مانند یک نقاش. یک انگلیسی اوضاع هند را در اشغال کشورش،منصفانه روایت کرده و لایه ای دیگر از انقلاب هند را به تصویر کشیده است. به دلیل تنوع بسیار و گستردگی زمان و مکان آن، دشوار است که آن را با عبارات کلی و بدون سادهسازیهای مهم محدود کنیم، و بهتر است بر اساس کشور، زبان و ژانر به مطالعه آن بپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید