7 ایده‌ها برای شعر موفقیت

به جهت آن که این مجموعه حاوی نخستین نمونههای «شعر سپید» در زبان فارسی است نشر آن در این سال سزاوار توجهاست (برای دیدن نقد و نظرهای چند در مورد این کتاب، رک :شمس لنگرودی، تاریخ تحلیلی شعر نو، ۱/۳۵۴ به بعد) قطعنامه نام مجموعهٔ دیگر شعر احمد شاملو بود که نخستین بار در سال ۱۳۳۰ منتشر شد. چرا ولادیمیر ناباکوف به نویسندهای تأثیرگذار تبدیل شد؟ آنچه انیشتین را به نابغه تبدیل کرد بهرهگیریاش از قدرت تخیلش بود و داشتن اعتماد به نفس کافی. انیشتین را چگونه میشناسید؟ این کتاب ما را به دنیای مردی میبرد که بر سرزمین فرانسه امپراتوری کرده است و شخصیتی داشته که پس از سالهای بسیار، همچنان برای مردم جهان رمزآلود است. او این کتاب را چنان غنی و بااحساس نوشته است که شما را با خود به گذشته بسیار دوری میبرد و احساس میکنید در برابر او نشستهاید و برایتان از سرگذشتش میگوید. پس از مدتی، در دهه چهل، به آمریکا مهاجرت کرد و ضمن تدریس زبان و ادبیات روسی و نویسندگی خلاق در دانشگاههای استنفورد، کورنِل، هاروارد و کالج ولزلی، نویسندگی را ادامه داد و شعر سرود، کتاب نوشت، ترجمه کرد و خلاقیتش را بیش از پیش شکوفا کرد. حتی در این صورت ، برخی شخصیت ها به دنبال کمک بیرونی هستند تا بتوانند کتاب را به شیوه صحیح تری بنویسند: آنها “نویسندگان ارواح” شناخته می شوند که آنچه توسط نویسنده نوشته شده را تصحیح می کنند یا تجربیاتی را که قهرمانان داستان به آنها می گویند ، می نویسند. Th​is data has been g enerated  with GSA​ Conte nt Generator DEMO.

داستان کتاب دربارهی یک مرد جوان ایتالیایی به نام «ماتیا پاسکال» است که پس از مرگ پدرش، خانوادهاش توسط مردی که قرار بود به آنها کمک کند، خراب میشوند و ماتیا زندگی سختی را در فقر و بدهی تجربه میکند. این کتاب بیشک یکی از بهترین کتاب های زندگینامه است که با خواندنش با زندگی متفاوت و پرتجربه نویسندهای خلاق آشنا خواهید شد؛ کسی که سرگذشت و کارهای ارزشمند ادبیِ دانشگاهیاش بسیار بر ادبیات مؤثر بوده است. در این زندگینامه خودنوشت، ولادیمیر درباره سرگذشت خودش مینویسد. اگر شما هم مایلید بیشتر درباره این امپراتور بدانید و به تاریخ سرزمین فرانسه علاقهمندید، این کتاب را که یکی از بهترین کتاب های زندگینامه است مطالعه کنید. اصلی ترین ویژگی کتاب های این ژانر دارا بودن مفاهیم تخیلی مرتبط با تکنولوژی های ناشناخته است. وولف، با این حال، به دنبال توضیح آنچه که او به عنوان ناپیدایی و غیبت درک میکرد، بود و در میانه سده توجه پژوهشگران به یافتن و بازیابی نویسندگان «گمشده» معطوف شد. بعدها در اروپا مستقر شد و در دانشگاه، ادبیات روسی و فرانسوی خواند. دوران کودکی و بزرگشدن در کنار انقلاب مکزیک، تصادفی که در جوانی داشت و باعث شد هرگز نتواند مادر شود، رابطه عاشقانهاش با افرادی چون ایسامو نوگوچی و لئون تروتسکی و…

پدرش حیدر نام دارد و مادرش کوکب عراقی شاملو و از قفقازی هاییست که انقلاب بلشویکی روسیه خانواده اش را به ایران می کوچاند. او اصالتاً روسی است و در دوران انقلاب بلشویکی از آنجا مهاجرت کرد. او بعدتر نام مستعار «سیرین» را برای خود انتخاب کرد و شروع به سرودن شعر کرد، آنهم به زبان روسی. دقیقی ضمن اشاره به اینکه «مقایسه استقبال از آثار ترجمه در مقابل آثار ایرانی دور از انصاف است زیرا مترجمان معمولا بهترین آثار ادبیات جهان را برای ترجمه انتخاب میکنند» میگوید: آثار ترجمهشده با همه آثاری که در ایران منتشر میشود، قابل مقایسه نیست. چرا هرگز اشتباههایش را نتوانست فراموش کند؟ چرا اینطور زندگی کرد؟ وقتی این نقاشیها در کنار یکدیگر قرار بگیرند شاید بتوان خط زمانی زندگی او را دنبال کرد. ماندلا همان کسی است که بارها و بارها در روال زندگیاش عشق را میتوان دید. نلسون ماندلا، همان رهبر نامدار و خوشقلب آفریقا، کسی است که دنیایی که آرزویش را داشت ساخت. او در اواسط قرن هفتم هجری قمری شیراز را به مقصد بغداد ترک کرد. ادبیات باستانی یونان شامل اولین آثار مکتوب باقی مانده تا حوالی قرن ۵ میلادی است که به زبان یونانی باستان نوشته شده است. کهنه و نو، حس آزادی و دربندبودن، فقر کشنده و ثروت بادآورده، بهگونهای حیرتآور، با تاروپود آن دهۀ غریب اول قرن ما آمیخته بود. ᠎Th​is da ta w as writt en with t᠎he  help ᠎of G SA  Content ​Generator DE​MO !

مخاطب بهخوبی درک میکند از کدام نقطه بود که استوارت بهسوی فلسفه رفت و چرا؟ فریدا کالو هنرمند و نقاش نامدار مکزیکی است، بانویی با هوش و توانایی فوقالعاده؛ کسی که شبیه همسنوسالان خودش نبود و تفکر و دیدگاه متفاوتی داشت. شاید بتوان وجه تمایز این هنرمند را با بقیه در نوع نگرشش به هنر و البته زندگی خلاصه کرد. آنچه را که آشوب-گران در خیابانها مرتکب میشدند و صبر بالای نیروهای مدافع امنیت که جا دارد یک خدا قوّت و تبریک به این عزیزان بابت فرونشاندن شعله هرج و مرج بگویم را دقیقاً رصد میکردم. از طرفی، میخوانیم که همین ویژگیها چطور باعث شدند او از دنیای علم فیزیک کوانتوم جا بماند. درواقع با خواندن این کتاب زیبا وارد دنیای ناآشنای دیگری شوید و از کارلو لوی یاد خواهید گرفت که چگونه با افرادی که هیچ شباهتی با شما ندارند زندگی و کار کنید. اگر شما هم دوست دارید با دنیای متفاوتی از زندگی انیشتین آشنا شوید حتما این کتاب را بخوانید. شاید ابعاد مختلفی از زندگی یک فیلسوف در دسترس نباشد، مگر با خواندن زندگینامهها، که این کتاب یکی از بهترین کتاب های زندگینامه است و بهخوبی این فرصت را برایتان فراهم میکند.

دیدگاهتان را بنویسید