7 از جنجالی‌ترین نمای سنگ جناس‌ها کشف خواهید کرد

از جمله خصوصیاتی که میتوان برای سنگهای تراورتن مطرح نمود، مقاومت بالای این نوع از انواع سنگ نما در برابر عوامل محیطی چون سرما، گرما و اشعه خورشید است. انتخاب چسب مناسب که از نظر خصوصیات فنی با آجر، سرامیک و… نمای سنگ ساختمان دارای مزیت های زیادی از قبیل : مقاومت و استحکام بالا، عایق صوتی، داشتن جلوه ی زیبا، تنوع زیاد در طرح و رنگ و ضخامت، عایق حرارت و مقاوم در برابر آتش سوزی و دوام بالا می باشد. یکی از اصلیترین بخشهای ساختمان که هم روی زیبایی آن تاثیرگذار است و هم از جنبه ایمنی و استحکام اهمیت پیدا میکند، نمای ساختمان است. به همین دلیل نحوه اجرای نمای ساختمان و متریالهایی که در آن به کار میرود، بسیار حائز اهمیت است. در این نقشه تمامی اطلاعات مربوط به نما از قبیل پروفیلهای مورد نیاز، مشخصات مقاطع (ابعاد و ضخامت)، محل اتصال شاسیکشی به سازه، ابعاد جوش و نوع جوش درج شده است. از جمله این موارد هستند.

4 اجرای نما نمونه‌های باورنکردنی

از جمله عوامل تاثیرگذار در طراحی نما میتوان به معماری ساختمان، معماری شهر، مشخصات ساختمان و میزان بودجه ساخت اشاره کرد. اتصال هر یک از این موارد به سطح شاسیکشی یکسان نیست و با کمک پیچ و مهره، آداپتور (برای نمای شیشهای) یا ملات انجام میشود. نماها بر اساس مصالح مورد استفاده به انواع سنگی، چوبی، بتنی، سیمانی، کامپوزیتی و شیشهای تقسیم میشوند. با اجرای نمای شیشهای میتوانید حداکثر نور را وارد فضای داخلی ساختمان کنیم و همچنین بیشترین و بهترین دید را از داخل به مناظر بیرون داشته باشیم. نما نخستین بخش از یک ساختمان است که در معرض دید قرار میگیرد به همین دلیل زیبایی آن از اهمیت زیادی برخوردار است. زمانی که دمای محیط بالا باشد، ذخیره حرارتی دمای اضافی را جذب کرده و اجازه ورود گرما به داخل ساختمان را نمیدهد و برعکس زمانی که دمای محیط خارجی سرد باشد، از ورود سرما به داخل ساختمان جلوگیری میکند. اولین مرحله از عملیات اجرایی در ساخت یک ساختمان، سفتکاری است.

پس از پایان سفتکاری ساختمان، نوبت به ساخت نما میرسد. سفتکاری شامل پیکنی، پیریزی، اتصال ستون و تیر، دیوار چینی و احداث سقف است. با توجه به فضای موجود میتوانید آن را روی زمین یا دیوار نصب کنید. هر سبک معماری در طراحی نما نشانگر عقیده ها و باورهای ذهنی ساکنین آن دیار محسوب می شود.نمای کلاسیک در ساختمان های ویلایی ، دوبلکس ، یک طبقه و حتی چند طبقه هم کاربرد دارد. یکی از متفاوت ترین سبک های طراحی کلاسیک در سبک نمای ساختمان ها، نمای رومی نام دارد. در صورت استفاده از توری رابیتس، میلگرد نیز مورد نیاز است. قیمت سرامیک خشک نما به دلیل نوع تولید آن که بر اساس دو گونه اکسترودی و با استفاده از دستگاه های پیشرفته ی ورقه ورقه نمودن سرامیک به ضخامت یک سانتی تقسیم بندی می شود از آن دسته سرامیک های پیشرفته است که نسبت به نوع معمولی آن گرانتر می نحوه اجرای نمای سنگ خشک باشد. در روش­های سنتی اجرای نما معمولا شاهد شکل گرفتن درزهای غیر همسطح هستیم که بعد از دوغاب ریزی و به دلیل جا بجایی سنگ صورت می گیرد. Th​is po​st was do ne  with t he  help of G​SA Con tent G enerator DEMO!

این کار از نفوذ آب به پشت آجر و ایجاد قالب جلوگیری می کند. این دستگاه به طور خودکار میتواند میزان بخار و دما را تنظیم کند. این روش نسبت به سایر روشهای اجرای نما با سرعت کندتری پیش میرود و از طرفی سیمان، دوغاب و ملاتی که استفاده میشود میتواند سبب کثیفی نما شود و همچنین این روش اجرای نما، باعث ایجاد نخاله و ضایعات ساختمانی خواهد شد. حسن این روش این است که پیوند نما و بدنه توسط سیمان، استحکام خوبی دارد و این روش اجرای نما برخلاف سایر روشها نیاز به مطالعات مهندسی قبل از اجرا ندارد و توسط استادکاران قابل اجرا خواهد بود. موگیر یا استرینر، در واقع یک نوع پیش فیلتر بوده که قبل از پمپ استخر نصب میگردد. مورد دیگری که قیمت تجهیزات و اتصالات نمای خشک را به لحاظ قیمتی نسبت به سایر انواع زیرسازی های نما بالاتر می برد استفاده از کلیپس های استنلس استیل یک طرفه و کلیپس استنلس استیل دوطرفه double side tape می باشد و همچنین به کار بردن براکت های آلومینیومی نمای خشک می باشد. به همین دلیل برای نماهای خارجی ساختمان اصلا مناسب نیست و بهتر است در تزئینات داخلی ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد. با حضور بیش از هفت هزار معمار در این مجموعه، تیمهای معماری و طراحان خلاق، مخصوص پروژه شما طرح ارسال خواهند کرد تا با دیدن انواع پلان و نما، تنوع در طرح و مصالح و ایجاد کیفیت فضاییهای مختلف، طرح مطلوب خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید