6 روشی که می‌توانید شعر را از تجارت خود حذف کنید

با شروع عصر رنسانس و پس از سقوط امپراتوری روم شرقی ادبیات مدرن یونان به وجود آمد. ادبیات باستانی یونان شامل اولین آثار مکتوب باقی مانده تا حوالی قرن ۵ میلادی است که به زبان یونانی باستان نوشته شده است. این شعر در غرب گونهای دارد که به آن شعر آزاد میگویند و در آثار میلتون و لورکا بوفور دیده میشود. رازی که او کشف میکند آنقدر مهم و وحشتناک است که جرات نمیکند در مورد آن به کسی بگوید و به مرور او به همه چیز، حتی همهی افراد خانوادهاش شک کند؛ او متوجه میشود پدرش و بقیهی مردم شهر پسری از یک خانوادهی ثروتمند شمالی را ربودهاند. این ده رمان جزء داستان هایی است که در سالیان اخیر مخاطبان بسیاری را داشتند و افراد مختلفی با آن خاطره های زیادی دارند. ارائه میگردد. انتخاب شعر خوب، استوار و سالم، تأثیرگذار و روشنگرانه و در عین حال، مناسب اجرا در هیأت، همواره دغدغه ذاکران و مرثیهخوانان اهل معرفت و شناخت بوده است. از سال ۱۳۴۴ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به منظور گسترش کتاب و کتابخوانی میان قشر کم سن و سال ایران تأسیس شد که به برگزاری نمایشگاهها، فیستوال، جشنواره و ارائه کتاب به کودکان و نوجوانان میپردازد.

ایتالو که با آثار عجیب و غریب و تخیلیاش، فانتزی، کمدی و افسانه را در هم آمیخت تا تصویری روشن از زندگی مدرن ارائه دهد و به نوبهی خود بعد جدیدی به رمان نویسی بخشید. در دوره پیشا باستانی آثار ادبی عمدتاً پیرامون افسانهها شکل میگرفت. با این حال این آثار آن قدر هم فنی هستند که نمیتوان آنها را در برنامههای درسی ادبی گنجاند. قصههای مجید یکی از موفقترین آثار داستانی ادبیات کودک و نوجوان بشمار میرود که توسط هوشنگ مرادی کرمانی نوشته شد. مانند آثار هومر، که ایلیاد و اودیسه هستند. آثار نوشته شده به زبان فرانسه توسط شهروندان کشورهایی مانند بلژیک، کانادا، سوییس، مراکش، الجزایر و سنگال با عنوان ادبیات فرانکوفون شناخته میشوند. فرنگيان به نثر نقد ادبی، Expository prose می گويند يعنی نثری كه توصيفی و ارتباطی است و جنبه استدلالی دارد يعنی با ذكر جزئيات مطلب را قدم به قدم جلو می برد. شاعر با داستانهایی شفاهی و مدون سروکار دارد که در آنها شرح پهلوانیها، عواطف و احساسات مختلف مردم یک روزگار و مظاهر میهن و دوستی و فداکاری و جنگ با تباهیها و سیاهیها آمده است. به استحضار می رساند با توجه به سیاست کلی نشریه مبنی بر ایجاد فرصت برای کلیه دانش پژوهان میهن عزیزمان، تا اطلاع ثانوی از بررسی مقالات ارسالی توسط نویسندگان تکراری (Multiple submission) معذوریم.

برخی از موضوعات اصلی کتاب عبارتاند از: از دست دادن معصومیت دوران کودکی، کشف خود به شیوهای تلخ و دردناک، داشتن وجدان و قدرت گرفتن تصمیمات خلاف فرهنگ و محیطی که شخصیت اصلی در آن بزرگ شده است. شعر، فلسفیتر از تاریخ است و بیشتر از امر کلی حکایت میکند؛ در صورتی که تاریخ از امر جزئی حکایت میکند. در این نوع شعر، شاعر، هیچگاه عواطف شخصی خود را در اصل داستان وارد نمیکند و آن را به پیروی از امیال خویش تغییر نمیدهد. او در این رمان به سراغ الگویی رفته که نویسندگان دیگری چون بالزاک، توماس مان، پروست و تالستوی پیشتر از آن استفاده کرده بودند . در دوران هلنیسم و با گسترش سرزمینهای یونانی، شعر با آثاری از تئوکریتوس و کالیماخوس به اوج رسید. این عصر به دورههای زمانی پیشا باستانی، باستانی، هلنیسم و دوران رومیان تقسیم میشود. آثار خیام عبارت است از: رباعیات فارسی , روزنامه و تاریخ آداب و جشن نوروز؛ کتاب جبر و مقابله و چند رساله به عربی در حکمت و مسائل ریاضی. بسیاری از فلسفهدانان از این وضع ابراز نارضایتی میکنند؛ با وجود این بسیاری از آثار فلسفی در ژورنالهای آکادمیک چاپ میشوند.

همچنین حماسهٔ حمله حیدری و حمزهنامه هم از آثار مهم حماسی-مذهبی فارسی هستند. یک عاشقانه آرام نادر ابراهیمی نیز جزو پرفروشترین رمانهای فارسی محسوب میشود. اگر عاشق یک رمان ایتالیایی با داستانی جذاب در کشاورزی جنوب ایتالیا هستید، این کتاب را مد نظر داشته باشید. بااینحال، ادبیات ایتالیایی نیز غرق در عناصر فرهنگی این کشور زیباست و برخی از بهترین نویسندگان جهان، از ایتالیا آمدهاند. مردمان بومی افغانستان که در داخل افغانستان یا خارج از کشور زندگی میکنند، معمولاً زبانهای پشتو و دری را بهکار میبرند. استفاده از مترجمهای ماشینی نظیر دیپال یا ترجمهگر گوگل نقطهٔ آغاز خوبی برای ترجمه است، اما کاربران ترجمهکننده باید در صورت نیاز خطاها را برطرف، و دقت ترجمه را بررسی کنند؛ و نباید تنها متن ترجمهشده بهصورت ماشینی را بدون اصلاح در ویکیپدیای فارسی قرار داده و منتشر کنند. اما با این حال داستان حماسی و قهرمانپرور کلیدر آنچنان با روایت­های عاشقانه گره خورده که هرچند خواننده در بطن یک داستان واقعی قرار دارد، اما سراسر درگیر پیوند شاعرانه و البته تبحر ادبی دولت­آبادی در به هم پیوستن خیال و واقعیت خواهد شد. برای نمونه رومئو و ژولیت نمایشنامهای کلاسیک است که عموماً یک اثر ادبی شناخته میشود. Th is c ontent has  be en done with the help  of GSA Con᠎te᠎nt Gen er at or​ D emoversion!

دیدگاهتان را بنویسید