5 از جنجالی‌ترین کتاب روانشناسی جناس‌ها می‌توانید پیدا کنید

کتاب “روانشناسی تربیتی برای معلمان” مقدمهای است بر روانشناسی تربیتی و به علت سادگی، قابل استفاده همگان است این کتاب شامل تئوریهای روانشناسی و کاربرد عملی آنها در آموزش و پرورش است. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که درمانگر هنگام صحبت با شما به چه می اندیشد؟ با این حال، در معرفی کتابها بسیار وسواس داریم و حتماً میزان اتکای آنها به اصول علمی را بررسی کرده و برای شما توضیح میدهیم. خوشبختانه حال نویسندگان توانمندی آثار فاخری را تولید کرده اند که شنیدن آنها همچون قدم زدن در یک جاده بی انتهاست، علاوه بر سرگرمی میتوان از ذهنیت شاد نیز لذت برد. کودکان اگرچه شیطنت ذاتی دارند اما همواره از شنیدن قصه های مهیج استقبال میکنند و این سرگرمی تاثیرگذار را ترجیح میدهند اما می بایست شرایطی را رعایت کرد در غیر این صورت نه تنها داستان باورپذیر نخواهد بود بلکه کودک اوقات ملال آوری را پشت سر می گذارد، در ادامه به این شرایط گریزی زده شده است. خوشبختانه تیم تحریریه این وبسایت از نیاز خانواده ها و تاثیر قصه گویی بر مهارت های مختلف ذهنی کودکان آگاه هستند و تنها سرگرمی را ملاک انتخاب داستان قرار نمیدهند. » در موضوع اخلاق، برای گروه سنّی نوجوان و جوان در این نشست رونمایی میشوند.

کتاب های پزشکی

دکتر استاین مشکل گروه بیتیاس در متعادلکردن زندگی عمومی و خصوصیشان را «تلۀ پرسونا» مینامد، شرایطی که میتواند منجر به مشکلات روانشناختی جدی شود: «این موضوع بسیار مهمی است، چراکه جوانانی که پرسونای خود را ناکافی میدانند یا احساس میکنند با جمع سازگار نیستند در برابر قلدری و خودکشی بسیار آسیبپذیرند. در این مورد بارها اشاره کردیم داستان های صوتی کودکانه اثرات بیشماری دارند اما تاثیری که بر روحیه کودکانی که درگیر مشکلات مختلف روحی و روانی هستند بر جای می گذارد غیر قابل مقایسه است به طوری که کودکان میتوانند قدرتمند ضعفهای خود را پوشش دهند و لذت باورنکردنی نیز کسب کنند. داستان های صوتی کودکانه در پرورش ذهن قدرتمند نتایج بهتری را برجای گذاشته اند. اگر میخواهید فرزندتان روحیه قدرتمند داشته باشد و کارایی خیرهکنندهای در مهارت های مختلف به نمایش بگذارد، باید این سنین طلایی را اهمیت دوچندانی بدهید تا به شکل غیر مستقیم مفاهیم اصلی زندگی را بیاموزد. این کتاب به عنوان انجیل روانشناسی متقاعدسازی در نظر گرفته میشود. تنوع داستان های صوتی کودکانه سبب شده انتخاب چالش برانگیز باشد اما نباید سن کودک را به عنوان یک فاکتور دستگیر گذار فراموش کرد. بی جهت نیست که روانشناسان حوزه کودک نیز، مهمترین دستاوردهای داستان های کودکانه را گسترش قوه تخیل و نبوغ درونی کودکان را عنوان میکنند که فرآیندی تسهیلکننده برای واکاوی استعدادهای درونی و کسب مهارت های مختلف است.

شناخت استعدادهای ذاتی و موفقیت شغلی رویایی است که اغلب پدر و مادران برای فرزندان خود ترسیم می کنند اما نیاز است کودکان برای رمزگشایی از علایق خود دیدگاه خوبی نسبت به مشاغل مختلف و واقعیتهای دنیای پیرامون داشته باشند. آموزش غیرمستقیم از طریق روایت یک داستان جذاب با ریتم یکسان می تواند موضوعات را به خوبی تفهیم کند و درک قابل ملاحظهای را فراهم کند. این افراد می توانند آزمون های مد نظر خود را از این طریق طراحی نموده و زمان و تاریخ برگزاری ان را هم مشخص کنند. بخشی از این کمبود را از طریق برگزاری آزمون استخدامی و بخشی دیگر را از طریق تبدیل وضعیت و مابقی را در صورت امکان از بازگشت به کار نیروهای طرحی دوران کرونا تامین خواهد شد. مهم این نیست که چند نفر را میشناسید یا چند بار آنها را میبینید. به طور مثال موضوع همکاری کردن را در نظر بگیرید ممکن است خانواده ها ساعاتی را اختصاص به توضیح این اخلاق با ارزش کنند اما چندان نتیجه ای مشاهده نکنند اما انتخاب یک قصه صوتی کودکانه که متمرکز بر این موضوع است میتواند به شکل غیرمستقیم این هدف را میسر کند علاوه بر آنکه پشتیبانی چند برابری نیز به ارمغان می آورد.

استقبال روز افزون خانوادهها از قصه های صوتی کودکانه سبب شده در پشت صحنه افرادی که تجربه و مهارت نوشتاری نیز ندارند، آثاری را تولید کنند اما ممکن است تناسب چندانی با روحیه کودک شما نداشته باشد و حتی تبعاتی نیز به دنبال آورد. مهارت های زندگی منجر به انگیزه در رفتار سالم می شود . در غیر اینصورت ارزش وجود یک کتاب فقط منحصر به سرگرمی می شود و نمی توان در سایه آن از رشد و شکوفایی دیگر مهارت ها لذت برد، بی جهت نیست که نویسندگان داستان های کودکانه از لحن و واژگان مختص این سن استفاده می کنند. حتی آبمیوه ۱۰۰ درصد خالص نیز وقتی آن را فرآوری میکنید، مواد مغذی خود را از دست میدهد و میتواند مقدار زیادی قند پنهان را در رژیم غذایی شما قرار دهد. روانشناسى تربيتى يا روانشناسى پرورشى شاخهاى از علم روانشناسى است كه يافتههاى اين علم را در خدمت معلمان قرار میدهد. دنیل کانمن در این کتاب قصد دارد دیدگاهی جدید درباره چگونگی فعالیتهای ذهن با توجه به پیشرفتهای شناختی تازه در علم روانشناسی اجتماعی، ارائه دهد. روانشناسى، علم مطالعه اعمال و انديشههاى افراد است؛ کتاب روانشناسی تربیتى نشر رشد علم مطالعه اعمال و انديشههاى افراد در ارتباط با مسائل آموزش و پرورش است. A᠎rt​ic᠎le has be᠎en generat᠎ed  with ketabtala᠎ Content᠎ G​ener​ator  Dem​oversi᠎on!

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ادامه مطلب لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید