4 نکاتی درباره کتاب های روانشناسی شما می‌توانید t استطاعت مالی چشم پوشی

کتابی که از زمان انتشارش تا امروز یکی از پرکاربردترین و مهمترین و پرفروشترین کتابها در حوزه روانشناسی است و بسیاری از روانشناسان از مطالب این کتاب برای تحلیل و درمان مراجعانشان استفاده میکنند. اول اینکه انسان باید در هر کار سختی که با آن رو به رو میشود معنایی بیاید. تن و روان با یکدیگر در تعامل اند و هر دو در سلامت و بیماری دخالت دارند. شما میتوانید انواع روابط آرام، محترمانه و محبتآمیز را با فرزندان خود ایجاد کنید و از این تعامل لذت ببرید. بیماری های روانی و ایجاد محیط سالم برای برقراری روابط صحیح انسانی به وجود آورد . هال ادوارد رانکل در ابتدای کتاب میگوید: «همانطور که خواهید دید این داستانها بازگوکننده مراحل گوناگون روابط والد و فرزند در طول زندگی است. کری پترسون و همکارانش در کتاب گفتگوهای سرنوشت ساز، سه ویژگی برای گفتگوهای حساس فهرست میکنند: هیجانات شدید، تضاد دیدگاهها، نهادههای ارزشمند. این کتابها تأکید میکنند که بهجای عکسالعمل شدید، رفتار مناسب و بهتری را با فرزندانتان داشته باشید، اعتمادبهنفس و استقلال فرزندانتان را افزایش دهید، به فرزندانتان کمک کنید، احساسات آنها را درک کنید و دربارهی این احساسات صحبت کنید، به آنها در برقراری ارتباط بهتر کمک کنید و آرامش خود را حتی درزمان عصبانیت حفظ کنید.  This art​ic le was gen er at ed ᠎with the help بیشتر بخوانید  of G SA Con​te​nt ᠎Ge​nerator DEMO.

سلامت و روان

رانکل معتقد است که فرزندپروری دربارهی کودکان نیست بلکه مربوط به والدین است؛ والدینی که بیشتر به کنترل رفتار خود بهجای رفتار فرزندان خود توجه میکنند، روابط خانوادگی قویتر، باارزشتر و رضایتبخشتری خواهند داشت. بهجای سریع واکنش نشان دادن، بخشنده و مهربان باشید و بهتر گوش دهید. بزرگترین دشمن کودکان تلویزیون، اینترنت، بازیهای کامپیوتری نیست بلکه واکنش عاطفی والدین است. در کتاب والدین سمی سوزان فوروارد قصد دارد با ارائه راهکارهای مفید، به همه افرادی که به هر دلیل توسط والدین دچار آسیبهای روانی شدهاند کمک کند تا از بند گذشته تاریک خود رها شوند. ناآگاهی والدین از جمله نقصهایی است که باعث میشود خانواده در ارتباط با تربیت فرزند دچار خطا شوند. «به من گفته شده مرگ و پرخاشگری مضمونهای مهمی در موسیقی هستند -خوانندگان رپ خیلی قاطعانه حرفشان را میزنند- بنابراین، به نظر میرسد این مسیر مفید و مثبتی برای گروه پاپی در حد و اندازۀ بیتیاس باشد. راهکارهایی که نویسنده در این کتاب بیان کرده است به ما کمک میکند رفتارهای نادرست خود و اطرافیان و نحوه مقابله با آنها را بشناسیم. در کتاب در جستجوی معنا دو مفهوم کلی توسط نویسنده بیان میشود. جاناتان هایت در این اثر با استفاده از فلسفه و دستاوردهای علمی خود در پژوهشهای مختلف، ماهیت و مفهوم عمیق سعادتمندی را ارائه داده و پاسخهای مهم و گوناگون درباره زندگی را بررسی میکند.

با دیگران در تماس باشید.

مفهوم دومی که نویسنده از آن صحبت میکند، قدرت انتخاب است. کتاب بازیهای اثر اریک برن با لحن روان و بدون پیچیدگی، سعی در بیان راهحلهایی مناسب برای بهبود روابط انسانی دارد.در بخش اول این کتاب نویسنده «تحلیل رفتار متقابل» را راهی برای تفسیر برهمکنشهای اجتماعی معرفی میکند. کتاب «تربیت بدون فریاد» اثر هال ادوارد رانکل اولین بار سال ۲۰۰۵ منتشر شد و اکرم اکرمی آن را به فارسی نوشته و تاکنون به یازده زبان زندهی دنیا ترجمه شده است. دوبلی این نکات را از کتابهای مختلف گردآوری کرده و گاه با منبع و متأسفانه گاهی بدون ذکر منبع به آنها پرداخته است. مداخلات بهداشت روان در محل کار: به عنوان مثال برنامه های پیشگیری از استرس. با دیگران در تماس باشید. روانشناسان با شناخت و تخمین دگرگونی های رفتاری، عقده گشایی، بررسی علت های رفتاری ناهنجار، و پیشنهاد برای رفع کمبودها و نیازها در پی حل کردن دشواری های مردم می باشد. Po᠎st h​as been gener ated ​by ketabtala  Con tent G en᠎erator Demoversion !

خاویر کرمنت در کتاب بیشعوری راهکارهای عملی برای درمان این مشکل را با زبان ساده و طنز آمیز بیان میکند. توضیح کتاب:”هدف این کتاب، توصیف و تبیین دیدگاه اسلامی درمقایسه با دیدگاههای روان شناختی موجود است. در این کتاب از یک طرف، به بیان راهکارهای دین در زمینهی پیشگیری از ابتلا به انواع مشکلات و بیماریهای روانی، چگونگی مقابله با فشارهای روانی و ارایه معیارهای سلامت روان پرداخته شده است و از طرف دیگر این مسائل را از دیدگاه روان شناسان مورد بررسی قرار داده است”. این دیدگاه سعی دارد رفتار را با عبارات عملیاتی تعریف کند . روش های مختلفی برای مدیریت مشکلات بهداشت روان وجود دارد. اگر علاقهمند به مطالعه کتاب رشته روانشناسی و یا نیازمند به خرید کتاب های روانشناسی دانشگاهی هستید، تا انتها با ما همراه باشید. همچنین در انتها چکیده نکات را در اختیار مخاطب میگذارد تا او را از هرگونه خلاصهنویسی و نکتهبرداری بینیاز کند.

دیدگاهتان را بنویسید