4 روز تا بهبود بهترین راه شما ادبیات

اسطورههایی که در این ادبیات خلق شدند همچنان الهامبخش هستند؛ مانند تریستان و ایزولت که پایهگذار مفهوم عشق در جهان باختر است. یک گونهی ادبی در قبال سایر ادبیّات نیست؛ یعنی این جور نیست که ما ادبیّات حماسی داریم، عشقی داریم، اجتماعی داریم، پلیسی داریم، یکی هم حالا مثلاً دفاع مقدّس؛ نه، دفاع مقدّس یک سرچشمه است، انواع و اقسام ادبیّات را میشود از آن انتزاع کرد و استفاده کرد و از آن میجوشد؛ مثل یک چشمهی جوشنده است که انواع و اقسام ادبیّات را میشود خلق کرد در آن؛ میشود متنهای عالی تاریخی، اجتماعی، سیاسی، عشقی، خانوادگی را از روی ادبیّات دفاع مقدّس و آنچه برای دفاع مقدّس تولید میشود ایجاد کرد. معرفی کتاب آخرین نامهی معشوق : کتاب آخرین نامهی معشوق اثر جوجو مویز، داستان زنیست که از بد روزگار، به اصرار پدر و مادر و موقعیت خوب خواستگار از نظر اقتصادی و اجتماعی، با او ازدواج میکند ولی هیچ گونه عشقی نسبت به او ندارد. معرفی کتاب صوتی من او را دوست داشتم : کتاب صوتی من او را دوست داشتم اثر نویسندهی فرانسوی آنا گاوالدا، روایتگر زندگی در زمانهای دشوار است، زمانی که بین ماندن و رفتن، جنگیدن و تسلیم شدن مردد میمانیم.کلوئه قهرمان کتاب صوتی من او را دوست داشتم (Someone I loved) زنیست که مانند زنان دیگر همسرش را دوست دارد و زندگی در کنار او و فرزندانشان جریان زندگی را برای او تفسیر میکند.ولی دست سرنوشت داستانی را برای این زن رقم میزند و او را از آرامش دور میکند. ​This con tent was creat ed with the help of GSA C ontent Gener᠎ator Demoversion !

معرفی رمان پس از تو : رمان پس از تو در ادامه رمان پرفروش من پیش از تو توسط جوجو مویز نوشته شده و به همان اندازه مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است.مسئلهای که جوجو مویز (Jojo Moyes) در کتاب پس از تو بر آن تمرکز دارد نیز توانایی انسان در بازسازی زندگی خود پس از اتفاقات غمانگیز و از دست دادنهاست.در این کتاب میخوانیم که لوئیزا چگونه بر اندوهی که زندگیاش را احاطه کرده فائق میآید. در طول کتاب متوجه میشویم برچسبهایی که خوان پابلو بهصورت مداوم به آدمها میزند شاید برآمده از وجود خود او باشد و بوم شخصیتی هیچکس نمیتواند سراسر سفید و بی هیچ لکهای بماند. یعنی اگر لانگ های موثر در اساطیر را بشناسیم، ساختار فهم مفاهیم آن ها بسیار قابل وصول خواهد بود و این مهم در داستان های پریان و افسانه ها نیز جریان دارد. موراکامی برعکس رمان های گذشته خود که بیشتر دارای فضاهای عجیب و غریب و جادویی دارند، چوب نروژی را بسیار ظریف و لطیف از عاشقانه ها به تصویر کشیده است.

معرفی کتاب به زندگی قسم : کتاب به زندگی قسم نوشتهی رنه کارلینو، رمانی پرکشش و زیرکانه درباره نویسندهای است که وقتی میفهمد داستان زندگیاش الهامبخش نویسنده دیگری شده، تصمیم میگیرد با گذشتهاش کنار بیاید. آن دو زندگی خوبی داشتند ولی بعد از سالها شوهرش چمدان میبندد و به همسرش میگوید که معشوقهای دیگر دارد و میخواهد آنها را ترک کند. فرهاد، قهرمان بااحساس و خوش سیمای داستان، دل به دختری در رویاهایش بسته که خیلی زود متوجه میشود این دختر رویایی در واقعیت زندگی او حضور دارد. جوجو مویز تاکنون برنده دو جایزه رمان نویسی در سبک عاشقانه شده و خالق رمان های پرفروش «من پیش از تو» و «من پس از تو» است.جوجو مویز را می توان یک رمان نویس با قدرت بالای به تصویر کشیدن احساسات عاطفی دانست و شاید از همین جهت است که تمام آثار او با فروش بالایی همراه بوده است. و البته هر کدام از ناهنجاریهای روحی میتواند شخص را به سمت و سویی خلاف جهت زندگی عادی بکشاند که خیانت میتواند نتیجه آن بحران باشد. رمان از قدیم الایام همواره از محبوب ترین دستهبندیها بوده است ولی در گذشته به جهت شرایط موجود در ایران و کم بودن مترجم و کم بودن انگیزه برای سرمایه گذاری در این بخش، عناوین جدید معمولاً با تاخیر زیاد در ایران ترجمه میشدند.

رمان مدرن فارسی پس از انقلاب، بیشتر به نقد وضعیت فرهنگی و سیاسی موجود در جامعه میپردازد. نویسنده انگلیسی این بار، باز هم به سراغ شخصیت اصلی داستان «من پیش از تو» و «پس از تو»، لوئیسا کلارک رفته و سیر زندگیاش پس از سفر به نیویورک را نشان میدهد.این نسخه از کتاب باز هم من (Still Me)، متن کامل و بدون سانسور بوده به همۀ علاقهمندان آثار جوجو مویز (Jojo Moyes) توصیه می­شود.جوجو مویز (Jojo Moyes) نویسنده این کتاب، سالها در زمینه روزنامهنگاری فعالیت داشته است. حتی امروزه بسیاری از مردم در رونمایی کتابها آنها را پیش خرید میکنند و به زبان اصلی کتاب را تهیه میکنند تا نسخه اصلی را داشته باشند. حال او بر آن شده تا دلیل این طرد شدن را از جانب دوستانش متوجه شود، پس باید سفرهای زیادی داشته باشد و دنبال ناشناختههایی از خود و چهار دوستش بگردد… پس از سالهای نوجوانی و مهاجرت سوکورو به توکیو برای ادامه تحصیل، یک روز درمییابد که همهی دوستانش او را طرد کردهاند و این مسئله آنقدر برایش سخت و دردناک است که انگار مرگ را تجربه میکند.

دیدگاهتان را بنویسید