4 راه برای بهبود کتاب موسیقی

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین – دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دی ماه ۱۴۰۱، مجوز ۱۶۸ تک آهنگ، ۱۳ آلبوم موسیقی، ۳ نماهنگ، ۲۵۴ قطعه شعر به علاوه تاسیس و تمدید ۸ استودیو و مراکز تکثیر کتاب صوتی را صادر کرده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دی ماه ۱۴۰۱، مجوز ۱۶۸ تک آهنگ، ۱۳ آلبوم موسیقی، ۳ نماهنگ، ۲۵۴ قطعه شعر به علاوه تاسیس و تمدید ۸ استودیو و مراکز تکثیر کتاب صوتی را صادر کرده است. در ۳ دی سال ۱۳۹۳ پیکر مرتضی احمدی توسط برخی هنرمندان و مردم تشییع گردید و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا تدفین شد. در این مراسم حجتالله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی، علی مرادخانی، معاونت هنری وزارت فرهنگ، بهزاد فراهانی، مرضیه برومند، از هنرمندان تئاتر و تلویزیون و افشین پیروانی، مربی و فوتبالیست تیم پرسپولیس سخنرانی کردند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دفتر موسیقی، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دی ماه ۱۴۰۱، مجوز ۱۶۸ تک آهنگ، ۱۳ آلبوم موسیقی، سه نماهنگ، ۲۵۴ قطعه شعر به علاوه تاسیس و تمدید هشت استودیو و مراکز تکثیر کتاب صوتی را صادر کرده است.

کتاب شعر و آواز

نکتههای تکنیکی کوتاه برای اجرای هر آهنگ، پس از آن یادآوری شده و مختصری از شناسنامهی هر قطعه به همراه عکس و آثار برجستهی آهنگساز مربوطه، برای آشنایی بیشتر در پایین صفحه آورده شده است. این در صورتی است که در اندونزی به تازگی تعداد جشنوارههای شعر و همچنین محافل ادبی بسیار بیشتر از قبل شده است، بنابراین اگر اخبار این جشنواره در اندونزی منتشر شود، مورد استقبال قرار خواهد گرفت. بخشهایی از کتاب پیوند شعر و موسیقی آوازی بیشتر جنبهی آموزشی شفاهی دارد و مکتوب کردن آنها با مثالها و تمهیدات دیگر، به طوری که اثرگذار باشد، بسیار مشکل است. این کتاب سعی کرده است با این رویکرد به آموزش موسیقی بپردازد. این شاعر بزرگ با به نظم در آوردن حماسههای پهلوانان ایرانی، از میان داستانهای اصیل و کهن ایران زمین، اثری جاودانه در ادبیات ما خلق کرده است. نی از جمله سازهایی است که در موسیقیهای محلی و اقوام نیز بسیار مورد استفاده است و در میان ایرانیان از جایگاه بسیار ویژهای برخوردار است. گیتار علاوه بر محبوبیت امروزی از قدمت و سابقه تاریخی بالایی نیز برخوردار است و در طول زمان نیز از اقبال خوبی در میان علاقهمندان موسیقی برخوردار بوده است. ترانهها و آهنگهای ملی و محلی، از غنیترین و زیباترین قطعات موسیقی هر کشوری هستند، به طوری که موسیقیدانان و آهنگسازان کشورهای مختلف براساس اینگونه آهنگهای زیبای سرزمین خود، قطعات جاودانهای را به وجود آوردند و توانستند بدین وسیله این نوای سحرانگیز را به جهانیان بشناسانند و به ارزش و اعتبار آن بیفزایند. Th᠎is  po​st w᠎as do​ne with G​SA Content ​Generator  DE MO !

فروشگاه کتاب موسیقی

اولین مجموعههای این شاعر در سبک نیمایی سروده شدهاند درحالیکه «آتشی» در سالهای آخر به شعر سپید روی آورد. حماسه و خشونت از مفاهیم اصلی شعرهای این شاعر است که براساس تجربهی زیستهاش در مناطق کویری و جنوبی به دست آمده است. او با درک این حقیقت که نقش سپردهشده به وی پر از جزئیات اغراقآمیز است، اجازه میدهد آسیبپذیری و هویت انسانی او پشت این ویژگیهای ظاهری مخفی نشود. او در ۲۹ آبان سال ۱۳۸۴ در سن 74 سالگی در بیمارستان سینا تهران درگذشت و در زادگاهش بوشهر به خاک سپرده شد. «منوچهر آتشی» شاعر و مترجم در تاریخ ۲ مهر سال ۱۳۱۰ در یکی از شهرستانهای استان بوشهر به دنیا آمد. او پس از سالها تدریس به بوشهر بازگشت و باقی عمرش را در آنجا به سر برد. درواقع او همچون نظارهگری جریان زندگی در جنوبیترین نقاط کشور را به تصویر کشیده است. این اثر از فیلم های سینمایی موسیقی محور درمورد دانشآموز نوجوانی به نام اندرو با بازی مایلز تلر است. الویس از جمله فیلم انگیزشی درمورد موسیقی است که به کارگردانی باز لورمن ساخته شد. ᠎Da ta has been c​reated wi​th the ᠎help ᠎of GSA C​onte᠎nt G en erat or D em​over​si on.

پنج ایده‌ها که می‌تواند شما را در کتاب موسیقی تأثیرگذار می کند

این فیلم انگیزشی در مورد موسیقی در مراسم اسکار جوایز بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای تروی کاتسر (Troy Kotsur) و بهترین فیلمنامه اقتباسی را دریافت کرد. در این فروشگاه به کتب مختلفی با موضوع تاریخ موسیقی ایرانی و غربی دسترسی خواهید داشت. هر چند که توقع موسیقیدانان ایران به این نوع موسیقی بسیار ارزشمند و گرانبها سابقهای طولانی دارد، ولی متاسفانه آنطور که شایسته جایگاه و مقام آن است، رشد و توسعه پیدا نکرده، همچنان مانند گنجینهای پنهان، در مخفی گاهی قرار گرفته، هراز گاهی مختصری از آن به علاقهمندان عرضه میشود. این کتاب شامل سه بخش قواعد نت، آواز شناسی، موسیقی نظری مغربی می باشد. برخلاف سایر سایتهای فروشگاهی که در کنار محصولات متنوع خود، کتاب نیز عرضه میکنند و در میان این کتابها، گاه عناوین مختلف کتب موسیقی نیز بهچشم میخورند، فروشگاه کتاب موسیقی ایران موزیکولوژی تنها به عرضهی کتب مرتبط با حوزهی موسیقی میپردازد. Th is content h as been w​ritten ᠎wi th GSA Conte nt Gener ator ᠎DEMO!

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این کتاب لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید