4 حقایق ساده درباره ادبیات توضیح داده شده

ادبیات قرون وسطی در آغاز در انحصار فرادستان فئودالی بود و آرمانهای آنان را بازتاب میداد؛ مانند پرهیزگاری، وفاداری و دلیری؛ بنابراین نظام اربابرعیتی، جامعه را پیکربندی و خود را در ادبیات منعکس میکرد. هاواره بهره در سال ۱۳۶۹ به قلم فتاح امیری با فرم و تکنیک متأثر از رمانهای فارسی، بهخصوص کلیدر و جای خالی سلوچ و با درونمایه جامعه فئودالی و روستایی کردستان منتشر شد. راشد محصل، محمد رضا، پرتوهایی از قرآن و حدیث در ادب فارسی، به نشر، مشهد، ۱۳۸۰، ص۲۶. در این انتخاب هم به ترجمه ها توجه داشته ام و سعی کردم ترجمه های بدی را معرفی نکنم. ایران کمبریج بیش از 12سال است که طبق بروزترین پژوهش های بین المللی ، طبق معتبر ترین رساله ها و مقاله های به ثبت رسیده در دنیا ، در حال ارایه دوره های آموزش زبان انگلیسی با برترین کیفیت و جدید ترین متدهای یادگیری میباشد.این مجموعه فوق تخصصی با بهره مندی از مدرسینی با دانش کارشناسی ارشد و یا دکتری آموزش زبان ، توانسته بهترین مدل ارایه کلاس ها را به زبان آموزان خود ارایه نماید. Po᠎st h᠎as ᠎be​en generat​ed  by GSA Con tent  G ener at or D᠎emov​ersi​on!

حجة الاسلام دکتر رئیسی که اهتمام ویژه ای به تحصیل خود و اعضای خانواده اش دارد، دختر اول ایشان متاهل و دارای دو مدرک کارشناسی ارشد است. شخصیت های داستان این رمان با شخصیت های نمایشنامۀ دکتر فاوست مقایسه کنید. ماتیا پس از یک درگیری شدید با خانوادهاش، عازم مونت کارلو میشود و در یک کازینو پول زیادی به دست میآورد. داستان اینرمان هم درباره یک عشق است و در ۳۳ فصل روایت میشود. به نظرم تنها رمان عاشقانهایست که تصویر کامل و متفاوتی از عشق میکشد؛ البته در بین رمانهای عاشقانهای که من خواندهام. شاید نشانی از آن زندگی در این رمان یافتید. پس قبل از شیرجه زدن به دریای ادبیات، حداقل باید تعریفی از سطح آن داشته باشیم. قبل از آن رمان خوانده بودم اما به این درک بعد از خواندن لبۀ تیغ رسیدم. بارها شده رمانهایی را به خاطر مترجمش خوانده ام. سعی کردیم هم سبک نوشتن و هم محتوا و هم فرم را در نظر بگیریم؛ بعضی را به خاطر محتوا و فرم؛ بعضی را به لحاظ تکنیک داستانگویی و بعضی را هم به خاطر نگاه خاص و ویژه به یک مساله انتخاب کردیم. خواهشا نگاه او را با نگاهِ سطحی داستانهای ما درباره مساله خیانت بسنجید.

طوری بنویسیم که شعر ما معانی عمیقی را در بر بگیرد. بامداد خمار روایتگر داستان عاشقانه دختری جوان به نام «سودابه» است که در خانوادهای مرفه و ثروتمند بزرگ شده است. البته به غیر از نمایشنامه خرده دعواهای زن و شوهری که نمایشنامه است. ادبیات جمع ادبیه (منسوب به ادب) است و دانشهای ادبی و آثارادبی را شامل میشود.از نظرگاه دانش زیباشناسی (Esthetique،Esthetic) ادبیات هنر بیان نیات به وسیله کلمات است واین معنی تقریباً معادل مفهومی است که ازواژه (Litterature) در زبان فرانسه استنباط میشود. در ژوئن سال ۱۹۴۱ هیتلر پیمانش را با استالین میشکند و آلمانها به آن سمت از رودخانه که ما بودیم حرکت میکنند. چقدر مفهومِ مرگ در آمریکای جنوبی با مفهومِ مرگ در کشور ما شباهت دارد. انصافا آغازی متفاوت دارد با روایتی متفاوت. سرود سلیمان اثر تونی موریسون هم روایتی خواندنی از زندگی شخصیتهایی آمریکایی-آفریقایی است. ظاهراً ایرانیان را قِسمی سرود یا شعر بوده و خود آنان یا عرب آن را «هَنَیمَه» مینامیدهاند. کامپیوتر «اپل 1» (Apple I) به تنهایی 774 هزار دلار را عاید آن دو نفر کرد. بعضی از کلاسیکها هم که در لیست آمده به خاطر لذت مضاعفی است که از خواندن آنها در دلم مانده است.  This ᠎da᠎ta h as  been do ne ​with the he᠎lp of G​SA C ontent G enerator ​DEMO.

سبک روایت این کتاب را در چنتا کار دیگری که از گاری خواندم نیافتم. در چنین هنگامه­ای به­نظرمی­رسد باز هم باید دست به دامان ادبیات شد؛ فراورده­ی بشر که گذشته از اقناع حس زیبادوستی آدمی، همیشه، در کار برقراری ارتباط میان یکایک انسان­ها و اقوام و ملل بوده است. ادعا هم نداریم که این لیست بهترینها هستند. چقدر این رمان شگفت انگیز است! زندگینامه اش را هم بعد این رمان بخوانید. آنگاه که بعد از خواندنش در بیرون هم انگار در سنپترزبورگ قدم می زدم و هوای روشن روز برایم تاریک مینمود. 4- طبیعت گرایی : شاملو چه در تصاویر فشرده و چه غیرفشرده از مظاهر و پدیده های طبیعت سود می جوید. این لیست رمان خارجی هم فقط برای اینست که برایتان بگویم از چه رمانهایی لذت بردم. معیار انتخاب فقط هم لذت نیست. نکته اینکه خواندن یک بار رمانها همیشه برای لذت بردن است و خواندن دوباره و چندبارۀ آن برای آموختن تکنیک نوشتن. فیلم داستان دو نوجوان است که در یک شهر بزرگ شدند با این تفاوت که آنها از نظر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بسیار متفاوت از هم هستند. جامعه جز روشنفکرانش مرجع اجتماعی دیگری ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید