3 دلیل برای دوست داشتن کتاب شعر و آواز جدید

نویسنده کتاب «رباعیات بِتاوی: تأمل در پویایی اجتماعی و فرهنگی جوامع در رباعیات» افزود: ترجمه شعر معاصر فارسی و داستان کوتاه و رمان و اشاعه آن از طریق برگزاری جشنوارهها یا شعرخوانی و جلسات گفتوگو و بحث در اندونزی بسیار میتواند مفید فایده باشد. با این حال آشنایی با موسیقی کلاسیک برای عموم مردم هنوز هم با آسانی امکانپذیر نیست و محتوای اینترنتی درباره موسیقی به نوشتارهایی خلاصه و کوتاه توسط چند وبسایت خبری و فروشِ ساز خلاصه شدهاست. با این حال، شاعران ارشدی مانند عبدالهادی، سوتارجی کلزوم بحری، توفیق اسماعیل، مصطفی بیسری مطمئناً جدیدترین آثار فارسی را می خوانند، اما عموماً جامعه ادبی اندونزی با آثار جدیدترین شعرای فارسی از جمله داستان کوتاه و رمان فارسی آشنایی ندارند. پس از چند تلاش آماتوری در تئاتر در سال ۱۳۲۱ با کمک عدهای از دوستانش «تماشاخانه ماه» را روبهروی باغ فردوس دایر کرد، ولی پس از چند هفته مجبور به ترک آنجا شد. زمانی که بعداً از شرکت کنندگان خواسته شد تا سطح شادی خود را توصیف کنند، آنهایی که عمداً سعی در بهبود خلق و خوی خود داشتند، گزارش کردند که تنها پس از دو هفته احساس شادی بیشتری داشتند. كاری كه به دانش و احساس زيادی نياز دارد كه در اين عصر اين داشتهها كمياب شده است.

این نخستین کتاب مرتضی احمدی است.

پس از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ احمدی بازیگری را کنار گذاشت و به مدت هفت سال به اهواز رفت؛ ولی پس از بازگشت به تهران از نو کار بازیگری را در سریالی تلویزیونی به نام تکمضراب از سر گرفت. مرتضی احمدی بیش از چهارصد ترانه ضربی و صد و پنجاه ترانه فکاهی خواندهاست. این نخستین کتاب مرتضی احمدی است. احمدی در سال ۱۳۲۳ به رادیو تهران (چندی بعد در رادیو ایران و بعد از آن در رادیو و تلویزیون ایران)به کار کردن اشتغال گزید، تا برنامههای کمدی اجرا کند. در دورههای مختلفی در رادیو کار کرد و از جمله تیپی به نام «بابا جاهل گریان» اجرا کرد و به سبکهای مختلف ترانه و آواز خواند. استاد مرتضی احمدی برای اولین بار به سبک بیات تهران در پیش پردهها آواز خواند و نیز اولین بار (در سال ۱۳۲۲) ترانه گلپری جون را اجرا کرد، که بسیار محبوب شد و به خاطر آن برای کار در رادیو تهران دعوت شد.

مرتضی احمدی پس از مدتی همزمان با هنرپیشگی در راهآهن تهران بهعنوان تعمیرکار استخدام شد. او آموزش موسیقی را از پنج سالگی نزد پدرش، «معزالدین دهلوی» که از شاگردان علی اکبر شهنازی بود، آغاز کرد و در ۹ سالگی با تشویق مادرش به ساز ویلن علاقهمند شد و به کلاسهای ابوالحسن صبا راه یافت. خوشبختانه امروزه بسیاری از مراکز معتبر فروش کتابهای موسیقی غرب و ایرانی به صورت آنلاین به فعالیت میپردازند تا افراد بتوانند به آسانی از طریق اینترنت خرید نمایند. این اوزان که در واقع تعیین کننده آهنگ و ریتم کلام در شعر می باشند ، ضرباهنگ های پیچیده ای هستند که به طور ناخودآگاه برای شنونده آشنا با ادبیات کهن ایرانی ، مطبوع و دلنشین می نمایند . این دو در یک موزیکال با یکدیگر آشنا میشوند. کتاب های آموزش تار و سه تار با توجه به قدمت بالای این سازها از گزینههای خوب یادگیری و آشنایی با این ساز محسوب میشود. کتاب سه فصل دارد: فصل اول به کلیاتی در باب وزن، هجاها، ارکان، تقطیع و زحافات عروضی اختصاص دارد. گزارشی که بعداً در کتاب “آیشمن در اورشلیم: گزارشی در باب ابتذال شر” منتشر شد. ᠎Th​is  da ta has  be᠎en do᠎ne by ​GSA Cont ent Ge nera᠎tor ᠎DEMO.

فروشگاه کتاب موسیقی

علم از جهانی چنان پرسنوسال و چنان گسترده پرده برگرفته که در نگاه اول انگار امور بشری در آن پشیزی بیش نیست. ولی علم نه فقط فهمیده که کیهان عظمتی سرگیجهآور و هیجانانگیز دارد و نه فقط اینکه در دسترس فهم آدمی هم هست، بلکه ما هم به مضمونی حقیقی و ژرف جزئی از این کیهانیم؛ اینکه زادهی آنیم و سرنوشت ما سخت به آن گره خورده. در بخشی از توضیحات پشت جلد کتاب آمده: «ما امروزه به شیوهای کاری و قابل برای درک جهان رسیدهایم که علم نام دارد. ریتمتان را پیدا کنید- راز و رمز ریتم را درک کنید و ببینید که این جزء پایهی موسیقی چگونه میتواند نوازندهها را از فرش به عرش ببرد. در همین سبک درسال ۱۳۲۸ پنج صفحه موسیقی برای یک شرکت انگلیسی ضبط کرد. گیفت کارت psn نوعی کارت اعتباری برای استفاده از سرویس کنسول محبوب سونی، پلی استیشن است. سرویس گردشگری: استاد مرتضی احمدی (زاده ۱۰ آبان ۱۳۰۳ – درگذشته ۳۰ آذر ۱۳۹۳) بازیگر سینما و تلویزیون، صداپیشه، خواننده، نویسنده، بازیکن و مربی فوتبال و البته هوادار متعصب پرسپولیس تهران بود. زندهیاد مرتضی احمدی علاقه وصفناپذیری به تهران داشت.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این مطلب لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید