3 خنده دار جملات ادبیات

برخی از بزرگان اندیشه از این ویژگی بهره برده و علوم سخت را از طریق به شعر درآوردن مفاهیم آن به پویندگان راه خرد عرضه میکردند. اما برخی ادیب را کسی میدانستند که عالم بر علوم نحو، لغت، صرف، معنا، علم بیان، عروض، قافیه و فروع باشد و برخی خط، قرضالشعر، انشا، محاضره و تاریخ را هم جزو آنها دانستهاند. چه کسی است که میتواند ادعا کند عاشق است، در صورتیکه یکبار به دیوان حافظ تفعل نزده یا حتی یکبار، دوبیتیهای محبوب مولانا را نخوانده باشد؟ پدرش نیز مولانا محمدبن حسین خطیبی معروف به بهاءالدین ولد و سلطانالعلما، از بزرگان صوفیه و مردی عارف بود و نسبت خرقهٔ او به احمد غزالی می پیوست. مولانا جزو معروفترین شعرای دنیا میباشد و به نقل از بی بی سی، در سالهای گذشته محبوبترین شاعر در آمریکا بوده است و این محبوبیت شگفتانگیز در حالی رخ داده است که زمان زیادی از ترجمههای قوی از کارهای او به زبان انگلیسی نمیگذرد. سعدی شیرازی، شاعر و نویسنده نام آوازه پارسی گوی ایرانی است.

نویسنده در به کار بردن کلمات همان قدر دقت می کند که نقاش در به کار بردن رنگ. آنها در گاراژ منزل جابز کار می کردند و بعد از آنکه جابز خودروی فولکس واگن خود را فروخت و وزنیاک هم ماشین حساب دوست داشتنیاش را به پول تبدیل کرد، بودجه لازم برای کارآفرینی به دستشان آمد. محصولات مبتکرانه ای که حاصل ذوق و استعداد او بودند (نظیر iMac)، کمپین های موفق برندسازی و همچنین طرح های متفاوتی که برای محصولات اپل ارائه می کرد، بار دیگر توانست توجه کاربران را به خود جلب نماید. اپل در سال 2007 سودی معادل با 1.58 میلیارد دلار به جیب زد و مازاد نقدینگی اش که برابر با 18 میلیارد دلار بود را در بانک سپرده گذاری کرد، ضمن آنکه هیچگونه بدهی معوقه ای هم نداشت. اپل در فصل منتهی به مارس 2005 مجموعاً 290 میلیون دلار درآمد کسب کرد و همین باعث شد کمکم به فکر توسعه یک محصول انقلابی دیگر بیفتد. طولی نکشید که IBM اپل را از نظر میزان فروش پشت سر گذاشت و در این مرحله بود که اپل باید وارد رقابتی جدی با کسب و کار پیسی این شرکت می شد.

در این بخش مجموعه شعر در مورد زندگی، زندگی سخت، زندگی ساده و تکراری، روزهای زندگی و گذران زندگی را در این قسمت آماده کرده ایم. مجموعه داستان «آهنقراضه، نانِ خشک، دمپایی کهنه! داستان فارسی امروزی از آغاز قرن بیستم رواج یافت. تاریخچهٔ رماننویسی در ایران به ظهور و تکامل رماننویسی در کشور ایران به عنوان یک قالب ادبی نو اشاره میکند که اگرچه با مفهوم «تاریخچه رمان فارسی» همپوشانی زیادی دارد، اما کاملاً منطبق با آن نیست؛ چنانکه رمانهایی که ایرانیان به زبانی غیر از فارسی نوشتهاند در این تاریخچه هست، اما رمانهای فارسی مربوط به سایر فارسیزبانان مانند اهالی تاجیکستان و افغانستان در آن گنجانده نشدهاست. علاوه بر این روایت داستان ممکن است توسط چند نفر صورت گیرد تا خواننده از زوایای مختلفی روند آن را دنبال و درک کند. در سال 1974 میلادی، جابز به عنوان طراح بازی ویدیویی با آتاری وارد همکاری شد و چند ماه بعد، برای یافتن روشنگری معنوی عازم هند شد. اسناد تأسیس بسیاری از حکومتها همچون قانون اساسی ایالات متحده را میتوان جزو ادبیات بهشمار آورد؛ هر چند که امروزه متون قانونی، کمتر دارای ارزشهای ادبی هستند.

بزرگترین تاریخنگاران ادبی هرودوت، توسیدید و پروکپیوس بودهاند که همگی جزو ادبای جهانی بهشمار میروند. پیکسار در سالهای آینده دست به بزرگترین عرضه اولیه عمومی سهام در آن سالها زد و آثار دیگری مثل «در جستجوی نمو»، «کارخانه هیولاها» و «شگفتانگیزان» را ساخت. این دستگاه با سیستم عامل iOS، نمایشگر لمسی، امکان اتصال به اینترنت، پاسخگویی به تماسها، پخش موسیقی، عکاسی، مطالعه ایمیل و تبادل پیامک مجموعهای از مهمترین نیازهای کاربر را برطرف میکرد و از این رو توانست به موفقیت چشمگیری دست یابد. او در سال 1993 تصمیم گرفت نکست را از بازار سختافزار خارج کند تا تمرکز خود را روی سیستم عامل NeXTSTEP بگذارد. با این همه، وی به جای آنکه بلافاصله برای عمل جراحی اقدام کند، تصمیم گرفت تغییراتی را در رژیم غذایی اش (که عموما هم از سبزیجات و غذاهای دریایی تشکیل می شد) ایجاد کند و همزمان روش های درمانی شرقی را هم امتحان نماید. این دیدگاه که در ضابطه خلاصه میشود بر قسمت اعظم نقد ادبی تا قرن هجدهم سایه انداخته است. هرچند در زمان حیاتش در گمنامی کامل به سر برد، اما اکنون بهعنوان یکی از تأثیرگذارترین نقاشان پسا امپرسیونیست شناخته میشود. Artic le has been generated by G᠎SA  Content G en​er at​or​ D emov᠎er sion​!

دیدگاهتان را بنویسید