10 نکات نجات بخش درباره ادبیات

گفتمان گستردهتر دربارهٔ مشارکتهای فرهنگی زنان در یک رده جداگانه پیشینهای دیرپا دارد، اما پژوهش بر روی ادبیات زنان به عنوان ردهای متمایز از، سویههای نسبتاً نو است. در حدود یک قرن پیش به ازای واژه فرانسویlitteratur در فارسی رایج شده است. چنانچه پیش از شروع کلاس­ها، این موضوع اعلام شود، با ثبت درخواست انصراف از جانب شما، حداکثر تا مدت ۲۰ روز کاری، مبلغ شهریۀ شما با کسر ۳۰ درصد از شهریه، عودت داده خواهد شد. در حالیکه ترجمهٔ شعر، بخش اعظمی از این ظرافت را از بین میبرد و تقریباً تنها زیباییهای مفهومی را باقی میگذارد، شهرت شعر فارسی در جهان قابل ملاحظه است. در این روند نیز ترجمهها بیتأثیر نبودند. دانش ­آموزان یازدهم و دهم، می­توانند در یازدهم جلسۀ ابتدایی این کلاس ثبت نام کنند و از مباحث مهارتی این دوره، بهره بگیرند. این مباحث، برای آزمون­های پایانی پایۀ دهم و یازدهم و امتحانات نهایی سال­های آتی قابل استفاده است. This con᠎te​nt w​as gen᠎er at​ed  with GSA Content G ener ator Demov​ersi on!

وی در کتاب آیینه پردازان خود با این تعریف از شعر که کلامی است مخیل درباره شعر سپید یکی از دلایل خوانده شدن این شعر به عنوان شعر سپید را معنی و خوانش سپیدی هایی می داند که در تقطیعهای شعر سپید در فضای خیال خواننده بازآفرینی میشود و یا خواننده آنها را در فضای خیال خود پر می کند. در سده ۱۸ نمونههایی از فهرست نویسندگان زن وجود دارد که از جمله آنها «”خاطرات جورج بالارد” از چند خانم بریتانیایی که به خاطر نویسندگی یا مهارت در زبانآموزی، هنر و دانش برجسته شدهاند» (۱۷۵۲)، «زنانگی» (Feminiad) از جان دانکومب، که فهرست نویسندگان زن است، و کتاب «زندگینامه زنانه : زنان ارزشمند، یا، خاطرات درخشانترین بانوان، در همه دوران و ملتها، که به دلیل بزرگواری، یادگیری، هوشیاری، برتری، پارسایی و دیگر مواهب عالی برجسته شدهاند»، است. کسی که با نقد ادبی آشناست باید به نقد آنها بپردازد، وقتی نقد ادبی در دانشگاه آموزش داده نمیشود، چه کسی دست به نقد میزند؟ چه آن هایی که… بنابراین، استفاده از اصطلاح «نوشتههای زنانه» بر این باور دلالت دارد که زنان، هر اندازه هم که گوناگون بنویسند، بر پایه جنسیت دارای جایگاهی متفاوت هستند و به نوعی گروهی ویژه را تشکیل میدهند.

در پیشدرآمد رابرت سیلوربرگ بر کتاب «دختری که به برق وصل شد» از جیمز تیپتری جونیور او اینطور نتیجهگیری میکند که نام مستعار نویسنده بیگمان برای یک مردا است، چرا که در این کتاب دستور زبان و واژگان به کار رفته در داستان مردانه هستند. همچنین فقه شیعه امامیه که به فقه جعفری مشهور است منسوب به امام جعفر صادق (ع) است، زیرا بخش عمده احکام فقه اسلامی بر طبق مذهب شیعه امامیه از ایشان است و آن اندازه که از آن حضرت نقل شده است از هیچیک از ائمه نقل نگردیده است. بیشترین احادیث از امام صادق (ع) نقل شده است، اولین علت این امر مربوط به شرایط خاص زمان امامت ایشان و دومین دلیل این است که ایشان از دیگر امامان بیشتر عمر کردند و به همین علت ایشان را شیخ الائمه نیز مینامند. این روزها رمان های خارجی با سرعت بیشتری نسبت به قبل ترجمه میشوند و همین باعث میشود اکثر رمانهای جدید و معروف خارجی را بتوانیم زودتر بخوانیم. سیلوربرگ نوشتههای تیپتری را با نوشتههای همینگوی مقایسه میکند و میگوید که مردانگی در این واقعیت یافت میشود که نوشته «ساده، مستقیم و سرراست» بوده و از «تکیه بر گفتگوهای شکسته پرشور» استفاده میکند.

در غرب، موج دوم فمینیسم باعث آشکاری مشارکتهای تاریخی زنان شد و زیرشاخههای گوناگون دانشگاهی، مانند تاریخ زنان و نوشتههای زنان، در پاسخ به این باور که زندگی و مشارکت زنان حوزههای کمتر پژوهش شدهاند، توسعه و گسترش یافت. نویسندگی زنان به عنوان یک حوزه پژوهشی از دهه ۱۹۷۰ در حال گسترش بودهاست. دلبستگی گسترده به نویسندگی زنان در کنار ارزیابی دوباره و گسترش کلی قانون ادبی شکل گرفت و تحت تأثیر آن قرار گرفت. متناسب با این رشد دلبستگی علمی، مطبوعات گوناگون کار انتشار دوباره متنهایی که برای سالیان دراز بازچاپ نشده بودند را از سر گرفتند. اما این واژه فرانسوی و به ویژه معادل انگلیسی آن لیتریچر در خود این زبانها به معنی دیگری نیز به کار می رود و آن مجموع کتاب ها و مقاله هایی است که درباره ی موضوع خاصی نوشته شده باشد. این فروشگاه یکی از دیگر ابداعات زمان رهبری استیو جابز بود که در سال 2003 آغاز به کار کرده بود و به نوعی دنیای موسیقی را تکان داد. این صفحه آخرینبار در ۱۳ فوریهٔ ۲۰۱۷ ساعت ۲۰:۱۲ ویرایش شدهاست. وولف، با این حال، به دنبال توضیح آنچه که او به عنوان ناپیدایی و غیبت درک میکرد، بود و در میانه سده توجه پژوهشگران به یافتن و بازیابی نویسندگان «گمشده» معطوف شد. This artic​le has be en c re​at ed by G᠎SA Content G en erator ᠎DEMO!

دیدگاهتان را بنویسید