10 ایده‌های عاشقانه شعر

مدیر کل آفرینشهای ادبی حوزه هنری همچنین به جایزه داستان و شعر انقلاب اسلامی با عنوان جایزه «امیرحسین فردی» اشاره کرد و گفت: بعد از وقفه دوساله بهخاطر شیوع ویروس کرونا، سیزدهمین دوره این جایزه داستان و شعر انقلاب اسلامی را در این ایام افتتاح میکنیم. مدیر کل آفرینشهاي ادبی حوزه هنری همچنین به جایزه داستان و شعر انقلاب اسلامی با عنوان جایزه «امیرحسین فردی» اشاره کرد و گفت: بعد از وقفه دوساله بهخاطر شیوع ویروس کرونا، سیزدهمین دوره این جایزه داستان و شعر انقلاب اسلامی را در اين ايام افتتاح میکنیم. من میخواستم بخشی از واقعیت را بیاورم و حس میکردم بدون توجه به این عشق، خوب نیست. کتاب تونل با خلق لحظات خارقالعادهای خواننده را مسحور قلم ساباتو میکند، شخصیت اصلی کتاب بدون هیچ تلاشی برای خارج شدن ازاین تونل تنهایی و تاریکی خیال میکند آدمهای دیگر نیز باید به این تونل وارد شوند. دسته دوم فقط به میزان فروش و برگشت سرمایه و سود فکر میکنند و شاید فرق بین کتاب خوب و بد را ندانند. هر آنچه بعد از نقطهٔ اوج میآید را کنش فرودی مینامند. او بدون هیچ خبری محل زندگی خود را ترک می­کند و دولت آبادی به زیباترین شکل ممکن احساسات و مشکلات زندگی مِرگان، زن سلوچ را بعد از رفتنش به تصویر می­کشد.

زویا پیرزاد از آن دسته نویسندگانی ­است که می­شود کتاب­هایش را بدون وقفه و یکنفس خواند! زری، قهرمان رمان، در همه­ چالشهای داستان حضور دارد و وقایع را به ترتیب توالی زمان واقعی نقل میکند. سووشون در واقع داستانی از زندگی یک خانواده در زمان جنگ دوم جهانی و سلطنت رضا شاه پهلوی در شیراز است. براساس اسناد موجود، دستکم از زمان افلاطون و ارسطو، استعاره یکی از ابزارهای سخنوری و شاعری محسوب میشد و در منطق نیز هنگام بررسی انواع کلام، از لحاظ معنی، استعاره چونان یکی از تمهیدات ادبی طرف توجه بود. از اینجا به بعد خواننده با توصیف طرف دیگر احساسات، عواطف و حتی منطق رشدیافته در کلاریس روبه­رو می­شود. بعد رفتن ان شروع کرد به خوانندگی به صورت شخصی.. راوی این داستان، ناظم مدرسه­ای است که بعد از مرگ استاد ماکان مسئولیت آن را بر عهده گرفته است. سلوچ نیست و نبودن او تمام این کتاب را پر کرده است. چرا اینچنین شخصیت مستقل و موفقی دارد و چطور فرزندان موفق و بهدور از حاشیهای را تربیت کرده است؟ تنهایی زن و حبابی که دور خودش ایجاد کرده آنقدر پررنگ است که از یکجایی خواننده هم نمیتواند به او نزدیک شود.

او زنی تحصیلکرده، صلحجو و باعاطفه است که می­خواهد به هر طریقی خانواده­اش را از خطر اتفاقات بیرون حفظ کند؛ زنی که پابهپای مردان، بار حوادث تلخ را به دوش میکشد. پسر آقای بازجو هم، بازجوی دایی میشود و اتفاقات زندان را روایت میکند. وجود امیل سیمونیان، مرد جوانی که همسرش را از دست داده و دختری به نام امیل دارد، باعث اوجگرفتن تضادهای درونی کلاریس میشود. اما با این حال داستان حماسی و قهرمانپرور کلیدر آنچنان با روایت­های عاشقانه گره خورده که هرچند خواننده در بطن یک داستان واقعی قرار دارد، اما سراسر درگیر پیوند شاعرانه و البته تبحر ادبی دولت­آبادی در به هم پیوستن خیال و واقعیت خواهد شد. 108 نفر از نویسندگان، شاعران و منتقدان درگیر برنامه های انقلابی در مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری هستند. چگونه رمان های خارجی شاخص را انتخاب کنیم؟ رمانهای خارجی به شما کمک میکنند تا به دور از تعصب و چارچوبهای ذهنی با مردم سرزمینهای دیگر آشنا شوید و اطلاعات جالبی در این زمینه به دست آورید. لازم به یادآوری است که رمانهای خارجی کتابراه به صورت رمان خارجی pdf، رمان خارجی صوتی و رمان خارجی الکترونیکی منتشر میشوند.

سمفونی مردگان کتابی بسیار تراژدیک و غمانگیز است! با وجود غم جاری و روان در تمام داستان، سمفونی مردگان کتابی ا­ست که هر چقدر آن را بخوانید، جذاب­تر می­شود، چراکه معروفی بهقدری شخصیت­های رمانش را خوب بهتصویر کشیده که می­توانید خودتان را جای تکتک آنها بگذارید و با درد و غم زندگی هر یک، زندگی کنید. سمفونی مردگان از آثار برگزیدهٔ عباس معروفی در دهه شصت است که یک حادثه را از دید چند ناظر روایت میکند. چقدر نقدپذیر بودن یا نبودن ایرانیان در این وضعیت موثر است؟ سَووشون یا سیاوشان به معنی سوگ سیاوش است و مدلی از عزاداری ا­ست که سالانه برای سیاوش، قهرمان اسطورهای ایران باستان، در بعضی از روستاهای کشور همچنان انجام می­شود. کلاریس نمونهٔ کامل زنی خانه­دار است که در جریان زندگی، دچار روزمرگی، نارضایتی باطنی و در نتیجه فراموشی اهمیت خویشتن شده است. حال آنکه جریان شعر انقلاب از منظر ما و اکثریت صاحب نظران به هیچ وجه اینگونه نیست، بلکه یک دامنه محتوایی و ساختاری بسیار فراتری را ذیل خودش قرار میدهد. به کمک کتاب می توانید جهانی را در ذهن خود بسازید، حتی اگر واقعاً قصد چنین کاری را نداشته باشید! کتاب تاریخچه نقد ادبی دارای 33 فصل است که بر اساس تقدم زمانی نظریهها و آراء هر نویسنده تنظیم شده است.  Th​is artic le was wri᠎tt᠎en ​by GSA C onte᠎nt G en​er ator Dem​over᠎si on !

دیدگاهتان را بنویسید