چرا همه مرده اند در مورد کتاب های دینی اشتباه می کنند و چرا باید این گزارش را بخوانید

رئیس دستگاه قضا مظلومیت و حقانیت مذهب شیعه را در مقابل افراطی گری مذاهب ساختگی استعمار، برجسته و قابل لمس توصیف کرد و گفت: قوه محرکه گروه های تکفیری و تروریستی، گرایش های افراطی وهابی است که به دست استعمار ساخته و پرداخته شده است. رئیس دستگاه قضا در ادامه سخنان خود با گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو بر نقش بسیار برجسته دانشجویان در تعالی علمی و مدیریت آینده کشور تاکید کرد و گفت: دانشجویان سرمایه های این کشور هستند و باید هر گونه امکاناتی که به تقویت علمی و نیز رشد اخلاقی آنان کمک می کند برایشان فراهم کرد. آیت الله آملی لاریجانی بر ضرورت توجه به دسیسه های دشمنان در منحرف کردن اذهان دانشجویان و جوانان کشور تاکید کرد و افزود: برخی فعالیت های تخریبی و تحریفی دشمنان از طریق کانال های ماهواره ای و رسانه ها علیه جوانان، اسباب نگرانی است و همه مسئولان و دلسوزان نظام و کشور باید برای تبیین واقعیات و اهداف نظام اسلامی میان جوانان و خصوصاً دانشجویان عزیز تلاش کنند.

کتاب های فلسفه و عرفان

 Art᠎ic le was generated ᠎by GSA C​ontent ᠎Gene​ra᠎to​r DEMO !

کتاب های دینی

بهترین ملاک برای تشخیص انواع ضروری این است که امری ضروری یا باید در نظر همه مردم دنیا ضروری باشد، یا در نظر همه مسلمانان و یا در نظر بعضی از مسلمانان ضروری باشد. ضروری ممکن است بخاطر جهل یا شبهه آن و تبلیغات دشمن و امثال اینها، به نظری تبدیل شود. رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه «متاسفانه در دنیایی زندگی می کنیم که نوعی جاهلیت و بربریت جدید بر بخش عمده ای از آن حکومت می کند» گفت: این جاهلیت نوین با استفاده از فریبکاری های رسانه-ای و بهره بردن از ابزارهای عظیم فناوری، سرمایه های کشورهای مستضعف را به یغما می برد و سیاست های دو گانه خود را بر جهان تحمیل می کند. با اینکه حافظ عرفان را به خوبی میشناخت، اما اهل دستگیری و ارشاد نبود؛ نه مرید کسی بود و نه مریدی داشت. رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری همایش عظیم اربعین حسینی افزود: تنها شعاعی از اشعه ولایت ابا عبدالله(ع) به قلوب مومنان و شیعیان می افتد و آن گاه است که چنین حرکت عظیم میلیونی به سوی آن قطب و قبله ارزش های الهی حرکت می کنند و این چیزی جز حقانیت شیعه و تعالیم معنوی عظیم آن نیست.

آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه اجتماع عظیم و میلیونی شیعیان در مراسم اربعین حسینی را نشانه ای از شور عقلانی و معنوی مذهب شیعه در مقابل مذاهب افراطی و تروریست پرور ساخته استعمار و استکبار دانست و گفت: حقانیت و مظلومیت مذهب شیعه آرام آرام بر همه جهانیان آشکار خواهد شد. در کسب و کار نیز وقتی در سال 1391 تصمیم گرفتم شرکت خودم را داشته باشم شکل زنگی من عوض شد پریدم وسط اقیانوس تجربه های جدید! این شد که خواستم برای خودم بنویسم، کی هستم؟ در انتخاب مذهب نیز از 8 سالگی بدون اینکه بخواهم به درست و غلط بودن تفکرات مختلف بپردازم به مطالعه پرداختم و در دلشان رفتم و نقطه نظرات را شنیدم و باورهای خودم را شکل دادم، بعد باورهای خودم را نقدکردم و به باورهای تازه رسیدم! سپس به علت سست شدن قدرت امپراتوری پس از اخناتون و طرد دین اتون توسط مصریان، موسی این دین را به جای ادامه در مصر به قوم یهود منتقل میکند. او در قراردادی برای محافظت از امپراتوری ترابوزان در برابر ترکان عثمانی با اوزون حسن ازدواج کرده بود.

به من 15 دقیقه فرصت دهید، من حقیقت مذهب را به شما خواهم گفت

وقتی آن افراد را کنار هم میگذارم میبینم چقدر با هم فرق میکردند، هر کدام دنیای متفاوتی داشتند انگار میخواستم دنیا را از زاویه دید آن ها نگاه کنم! اسطوره ریشه تاریخی دارد؛ یعنی اگر از دید ساختاری به اسطورههای جوامع مختلف نگاه کنیم یک چیزهایی از آن جوامع را در روزگاران دور منعکس میکند. گرچه یهودیت یک دین است، ولی یهودیان یک گروه قومی-مذهبی بهحساب میآیند. از آنجا که دین در میان همه اقوام همواره مورد احترام بوده است، تالیف داستانهای مذهبی برای کودکان و نوجوانان هم مورد توجه قرار گرفته است. «مردم این صوفی (شاه اسماعیل یکم) را همچون خدا دوست دارند و احترام کنند به ویژه سربازان، تا آنجا که بسیاری بیساز و برگ و نبردافزار به کارزار وارد شوند و بر این باورند که مولایشان اسماعیل در پیکار به مراقبت ایشان خواهد ساخت. خرامان با بیان اینکه مجموعه پیامبر مهربانی بعد از ده سال منتشر شد، گفت: به لطف خدا و مرحمت پیامبر اکرم (ص) موفق شدیم بعد از 10 سال این مجموعه کتاب را منتشر کنیم و امیدوارم جزو صالحات و باقیات من و کسانی که در کانون نسبت به انتشار این مجموعه تلاش کردند ، باشد.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با بیشتر وب سایت خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید