تواریخ ادبیات

محمدپور، کاوان. «جریانشناسی ادبیات داستانی کردی در ایران». محمد مقدم نیز سه مجموعه شعر منتشر کرد که در آنها رگههای خلاقی دیده میشود، اما عملاً در کارش استمراری نبود و ظاهراً پس از بازگشت به ایران بیشتر از روی ذوقزدگی و تفنن در این راه قدم گذاشت. در عصر حاضر و با گسترش رسانه های چاپی، فرهنگ به سوی مکتوب شدن پیش رفت و لاجرم نقش موسیقی کلام که بیشتر شنیدنی بود، کمتر شد. ادبیات جهانی، دریچه­ای به روی ادبیات ملی می­گشاید تا در عرصة جهانی ابراز وجود کند و همین امر سبب می­شود که از یکسان­سازی فرهنگ و ادبیات با اثرپذیری از ادبیات سلطه کاسته شود. ۲۵ اسفند ۱۳۸۸ پایان هزارهٔ سرایش شاهنامه بود که به این مناسبت، جشن جهانی هزارهٔ شاهنامه با حضور نمایندگان ۱۹۲ کشور عضو یونسکو در پاریس، فرانسه (مقر یونسکو) برگزار شد. جرج اورول در شاهکار خود «۱۹۸۴» که هم اکنون مترادف «رمان های پاد آرمان شهری» شده، وقایع جهانی ترسناک را شرح می دهد که در آن تنها ۳ کشور ابرقدرت به نام های «اوشینیا»، «اوراسیا»، «ایستیشیا» وجود دارد.

اما آن را با لایههای متعددی پیوند زدند. ↑ رادمنش احسنی، «معرفی کتاب «فریدون سه پسر داشت»، عباس معروفی»، گروه ادبی پیوند. ولی اگر اخیرا با داستان های صوتی آشنا شده اید یا ذخیره کتاب های صوتی شما ته کشیده، جای کاملا درستی آمدید. یا نهایتاً به بیانِ پند و اندرز و حکمت با شیوهای شاعرانه -و نه عالمانه- میرسیم. شیاطین از همه جا سنگاندازی میکنند و این نشان میدهد انقلاب به ثمر رسیده است. همانطور که از نام کتاب صوتی «یادداشت های یک دیوانه» بر می آید، نیکولای گوگول در این اثر مشهور خود، سرگذشت شخصی را شرح داده که به تدریج سر به جنون می گذارد. این رمان کوتاه و تمثیلی داستان حیواناتی است که بر علیه اربابهای انسان خود شورش میکنند و در حقیقت روایت طنزی از دوران استالین در اتحاد جماهیر شوروی است. این کتاب، داستان یک نوجوان به نام کریستوفر است که مبتلا به اوتیسم میباشد.

صادق هدایت، یکی از پیشگامان داستان نویسی فارسی در این داستان مشهور خود، با هنرمندی تمام تنش ها و کشمکش های درونی لوطی خوش قلبی به نام داش آکُل را شرح داده است. این رمان نیز یکی از بهترین رمان های ایرانی است. سمفونی مردگان یکی از مشهورترین رمانهای ایرانی و برنده جایزه انتشارات ادبی فلسفی سورکامپ در سال ۲۰۰۱ است. ارنست همینگوی – نویسنده کتاب – به استفاده از سبک نویسندگی ساده از طریق به کارگیری جملات کوتاه شهرت دارد که این خصوصیت یکی از بهترین ویژگیها برای کسانی است که میخواهند شروع به یادگیری زبان انگلیسی نمایند. کتاب صوتی داش آکل به صورت یک نمایش رادیویی با همراهی گروهی از بازیگران اجرا شده که حتی برای کسانی که داستان خواندنی صادق هدایت را خوانده اند هم تازگی دارد. فهرستی که تقدیم شما کرده ایم از میان صدها عنوان از بهترین و پرفروش ترین کتاب ها و داستان های صوتی به زبان فارسی گردآوری شده اند. معرفی رشته زبان و ادبیات انگلیسی را به شکل عالی برای شما انجام میدهد. اگر قرار باشد از میان آثار خارجی یک دروازه مناسب انتخاب کنید هری پاتر بهترین گزینه است؛ چون نثر سادهای دارد و داستان روان و ماجراجویی آن شما را تا پایان کتاب جذب میکند!

سعدی در نثر هم روش مطبوع دارد و آن نزدیک کردن دو روش ساده و مصنوع به یکدیگر است و این سبک در گلستان به خوبی مشاهده می شود که کلام استاد در عین سادگی مصنوع ودر عین صنعت ساده و دلپذیر است. خواندن و مطالعه کردن یکی از بهترین و موثرترین راهها برای افزایش مهارتهای زبان انگلیسی است. داش آکل که به جوانمردی شهره عام و خاص است، پس از مرگ یکی از بزرگان شیراز به نام حاجی صمد، وصی او می شود. وی همچنین گفت: شاعران حاضر در این محفل که رنج سفر را به جان خریدند در صورتی که شعر و اثری را به طور خاص درباره خلیج فارس و این سفر بسرایند و تقدیم جشنواره کنند ما حتما استقبال میکنیم. از میان بی نهایت شکلی که می توان برای قافیه آرایی تعدادی مصراع داشت، فقط حدود ده دوازده شکل باب طبع شاعران فارسی قرار گرفته و به این ترتیب، ده دوازده قالب شعری رایج را پدید آورده است که ما بدانها اشاره می کنیم. فقط اگه ببینم خیال رفتن داری. تخیل و صورتهای مختلف خیال یکی از برجستهترین عناصر آشناییزدایی در زبان شعر است. یکی تهرانی، یکی رشتی و یکی هم اهوازی است. Article was cre ated with GSA  Co᠎nt en​t Gene ra tor ​DE MO !

دیدگاهتان را بنویسید