شوهر آهو خانم

کتاب رمان شوهر آهو خانم؛کتاب طلا

رمان چیست؟

رمان یک اثر روایی داستانی منثور است که داستانی را در مورد تجربیات خاص انسانی، در طول قابل توجهی بیان می کند. سبک نثر و طول و همچنین موضوع داستانی یا نیمه داستانی، واضح ترین ویژگی های یک رمان هستند. برخلاف آثار شعر حماسی، داستان خود را با استفاده از نثر به جای شعر بیان می کند. برخلاف داستان‌ های کوتاه، به جای انتخاب کوتاه، روایتی طولانی را بیان می ‌کند. با این حال، عناصر مشخصه دیگری وجود دارد که رمان را به عنوان یک فرم ادبی خاص متمایز می کند.

اگرچه رمان معمولاً یک اثر تخیلی است، ولی بسیاری از رمان‌ ها می تواند واقعیت تاریخی باشد. این می تواند از رمان های تمام عیار داستانی تاریخی باشد، که بر یک دوره خاص در تاریخ تمرکز دارند یا روایت های نیمه تخیلی در مورد افراد واقعی تاریخی را به تصویر می کشند. شما می توانید برای تهیه انواع رمان به سایت کتابفروشی کتاب طلا مراجعه کنید.

انواع رمان

رمان‌ ها در همه سبک ‌ها قابل تصور هستند و هر نویسنده‌ ای صدای منحصر به‌ فرد خود را روی میز می ‌آورد. رمان ها ژانر های مختلفی دارد. تعدادی از انواع اصلی رمان که ممکن است لازم باشد در ادامه این مطلب برای شما توضیح دادیم:

رمان های معمایی:

رمان‌های معمایی حول جنایتی می ‌چرخند که باید حل شود، اغلب یک قتل است اما نه همیشه. قالب سنتی یک کارآگاه – حرفه ای یا آماتور – به عنوان قهرمان داستان است که توسط گروهی از شخصیت ها احاطه شده و به حل جرم کمک می کنند یا مظنون هستند. در طول داستان، کارآگاه سرنخ هایی از جمله سرنخ های کاذب و شاه راه را برای حل پرونده جستجو می کند.

رمان های علمی تخیلی و فانتزی:

یکی از محبوب ‌ترین ژانرهای رمان، علمی تخیلی و فانتزی است که هر دو به ساختن جهان گمانه‌ زنی می ‌پردازند. ارتباط بین این دو اغلب مبهم است، اما به طور کلی، داستان های علمی تخیلی به دلیل تکنولوژی دنیایی متفاوت را تصور می کنند، در حالی که فانتزی دنیایی با جادو را تصور می کند که خواندن این کتاب ها نوعی سفر با کتاب است. داستان های علمی تخیلی اولیه، شامل آثار ژول ورن بود و تا کلاسیک های مهم جورج اورول مانند رمان 1984 ادامه یافت.

رمان های ترسناک یا هیجان انگیز:

رمان ‌های هیجان ‌انگیز گه گاه با ژانرهای دیگر ترکیب می ‌شوند، اغلب با راز یا داستان های علمی تخیلی. ویژگی تعیین کننده این است که این رمان ها اغلب برای القای حس ترس، تعلیق یا وحشت روانی در خواننده طراحی شده اند. برای مثال رمان هایی مانند: جن گیر اثر ویلیام پیتر بلاتی، تسخیر عمارت هیل اثر شرلی جکسن و رمان های دیگر که می توانید در سایت کتاب طلا در دسته بندی داستان و رمان جست و جو کنید.

داستان و رمان عاشقانه:

رمان‌ های عاشقانه امروزی با عاشقانه ‌های گذشته مشترک هستند: ایده عشق های رمانتیک به عنوان هدف نهایی، رسوایی ‌های گاه به گاه و توجه به روابط عاشقانه بین دو نفر است. ویژگی بارز این داستان ‌ها، بیان پر از حس آن است.

کتاب های داستان و رمان عاشقانه
داستان و رمان عاشقانه

توصیفی از رمان شوهر آهو خانم:

داستان در زمستان 1313 در شهر کرمانشاه، زادگاه نویسنده می‌ گذرد. این رمان داستان مردی را روایت می کند که زنی بسیار وفا دار دارد، ولی روزی در نانوایی اش بی اختیار شیفته زنی زیبا می شود که به مرور زمان تمام زندگی اش را به پای این زن می ریزد. ولی آن چه که در این داستان خیلی به چشم آمده، مترادف‌ سازی آن با جامعه امروزی است. در این داستان، زن ایرانی می خواهد در عرصۀ جامعه حضور داشته و موثر باشد، ولی فضای مردسالارانه با او برخوردی از سر غریزه و نه اندیشه دارد و مانع او می شود. علی محمد افغانی، در کتاب شوهر آهو خانم به خوبی چنین محیطی را به تصویر می‌ کشد و این چیزی است که شما خوانندگان عزیز با خواندن کتاب از آن لذت خواهید برد. وی با ظرافت تمام چنان تخیل، آزادی بیان عشق و احساسات ناگوار آدمی را در هم آمیخته است که رمان آهو خانم تا سر حد چنین جذاب و روان است. شوهر آهو خانم، اثری است رئالیستی، اما نه یک رئالیسم مبتدی و عاری از نو آوری، رئالیستی است قرن بیستمی که رگه هایی از دیگر مکاتب ادبی در آن مشهود می شود. شما مخاطبان عزیز می توانید این اثر را از سایت اینترنتی کتاب طلا به عنوان منبع تهیه و خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید